Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Festiwal Jazz Niepodległości powered by LOTOS

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ogólne 2018-08-24
Festiwal Jazz Niepodległości powered by LOTOS

W najbliższą niedzielę, 26 sierpnia w muszli koncertowej przy sopockim molo, w godzinach 16:00- 22:00, wystąpią znani polscy i zagraniczni wykonawcy jazzowi. Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentują nowoczesne wykonania największych polskich kompozytorów, od Fryderyka Chopina po Krzysztofa Komedę. 

Wszelkie działania sceniczne, jak również imprezy towarzyszące będą nawiązywały do tematyki obchodów. Celem wydarzenia jest prezentacja utalentowanych twórców polskiej muzyki jazzowej, wspieranych przez uznanych na całym świecie muzyków. W tym roku artyści zaprezentują program, który nawiązywał będzie do artystycznych dokonań największych polskich twórców, w tym między innymi: Ignacego Paderewskiego, Fryderyka Chopina i Krzysztofa Komedy. Z uwagi na to, że na scenie pojawi się wiele muzyków zza oceanu, patronat nad wydarzeniem objął ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Na scenie wystąpią: Jerzy Małek Quintet w towarzystwie amerykańskiego saksofonisty Andy Middleton'a, Strzelczyk/Waggoner Quartet, Maciej Kądziela Quintet z programem Folk, zespół Skicki-Skiuk oraz duet Malediwy, czyli Marek Pospieszalski i Qba Janicki. Koncertom towarzyszyć będą inne atrakcje, w tym warsztaty dla najmłodszych "Mała Akademia Jazzu - On Tour".  

Pierwsze dwie edycje Festiwalu odbyły się w 2016 i 2017 roku w Sopocie pod nazwą Jazz Wolności powered by LOTOS. Celem cyklu festiwali Jazz Wolności jest propagowanie młodej, polskiej sceny jazzowej, a także odtworzenie mody na muzykę jaką jest jazz, poprzez ukazanie jej historii i współczesności w unikalnej formie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie: http://jazzniepodleglosci.pl/

PROGRAM FESTIWALU:

16.00 Malediwy – Marek Pospieszalski & Oba Janicki
17.00 SKICKI-SKIUK
18.00 Maciej Kądziela Quintet
19.00 Strzelczyk/Waggoner Quartet
20.00 Jerzy Małek Quintet feat. Andy Middleton

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 83 88, 58 308 72 29, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij