Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Koncert charytatywny "Muzyka czyni cuda"

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ogólne 2019-03-26
Koncert charytatywny "Muzyka czyni cuda"

Grupa LOTOS jest sponsorem koncertu charytatywnego „Muzyka czyni cuda”, który odbędzie się 4 kwietnia w Filharmonii Bałtyckiej. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym jest organizacją pożytku publicznego, powołaną do życia w 1989 roku, aby poprawić warunki leczenia dzieci chirurgicznie chorych.

Gdańsk jest jednym z niewielu miast akademickich w Polsce bez specjalistycznego szpitala dziecięcego. Mimo wszystkich niedogodności, rocznie leczonych jest w warunkach szpitalnych ponad dwa tysiące dzieci, z czego ponad tysiąc osiemset zostaje poddanych leczeniu operacyjnemu. Stowarzyszenie stara się stworzyć chorym dzieciom bardziej godne warunki pobytu w szpitalu, zdobywać środki na modernizację wyposażenia Kliniki Chirurgii Dziecięcej oraz na kształcenie zawodowe pracowników. Stowarzyszenie finansuje zakupy aparatury i materiałów dla Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej GUMed w zakresie, w którym nie są one pokrywane przez Szpital z powodu trudnej sytuacji finansowej jednostek służby zdrowia.

Gwiazdą tegorocznego koncertu charytatywnego „Muzyka czyni cuda” będzie światowej sławy sopranistka z USA – Sandra Radvanovsky. W programie znajdą się przede wszystkim popularne arie operowa z dzieł Giuseppe Verdiego. Dochód z tegorocznego koncertu zostanie przekazany na zakup aparatury, który wesprze działalność Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pozostałymi sponsorami wydarzenia są Port Gdynia i PZU.

Więcej informacji na http://muzykaczynicuda.pl/

Muzyka Czyni Cuda

Grupa LOTOS od lat aktywnie wspiera szereg ciekawych i wyjątkowych wydarzeń skierowanych do zróżnicowanego grona odbiorców. Działalność firmy nierozerwalnie kojarzy się z regionem Pomorza. Przedsiębiorstwo wspiera działalność sopockiego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej oraz jest obecna podczas LOTOS Siesta Festival.Grupa LOTOS aktywnie promuje znaczące i ciekawe wydarzenia także na południu kraju, gdzie prowadzi działalność technologiczną i handlową. Warto wymienić LOTOS Jazz Festival, czyli Bielską Zadymkę Jazzową. Koncern wspiera również akcje i działania kulturalne i społeczne podejmowane na rzecz lokalnych społeczności Jasła i Czechowic.

Udostępnij