Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Koordynator: człowiek, trener i dowódca

Header
CSR - Sport 2013-04-09
Koordynator: człowiek, trener i dowódca

W minioną sobotę na PGE Arenie odbyło się szkolenie dla koordynatorów zamiejscowych ośrodków Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk, powstających w ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”.  

Dotychczas powstało pięć zamiejscowych ośrodków APLG, a jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie kolejnych czterech. Dzięki wsparciu finansowemu Grupy LOTOS i programowi szkoleniowemu wypracowanemu przez Lechię, dzieci z naszego regionu zyskują dostęp do profesjonalnego treningu, a lokalni trenerzy godziwe wynagrodzenie. Aby program rozwijał się prawidłowo na czele każdego zamiejscowego ośrodka stoi koordynator.

- Działamy według wspólnych zasad, ale nie da się tak po prostu przyłożyć kalki, bo każdy ośrodek jest inny. Dlatego tak ważna jest praca koordynatora – tłumaczył Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk.

Szkolenie prowadził trener koordynator całego projektu Tomasz Borkowski. – Przed wami trudne zadanie, bo będziecie musieli wymagać sporo od trenerów, często waszych kolegów, podejmować decyzje o pożegnaniu tych, którzy się nie sprawdzają i cały czas szukać nowych fachowców. Musicie umiejętnie korzystać z zasobów programu, obserwować treningi i mecze, sporządzać dokładne raporty, podejmować decyzje o przesunięciu adepta do wyższego rocznika i typować podopiecznych do funduszu stypendialnego – powiedział Borkowski.                      

Podczas warsztatów każdy koordynator dowiedział się m. in. jakimi cechami powinien wykazywać się jako człowiek, trener i dowódca, spory nacisk położony został na trening indywidualny i specjalistyczny, a także na prawidłowe dokumentowanie postępów młodych piłkarzy.

- Przed nami wiele celów do zrealizowania, ale dzięki świetnej organizacji projektu, ten natłok zadań jest dużo lepszy niż bałagan i chaos z jakim wielu z nas w małych ośrodkach miało dotychczas do czynienia – powiedział Paweł Sierański, koordynator ośrodka w Starogardzie Gdańskim, który otwarty został we wrześniu 2012 roku. – Już teraz jako trener widzę wiele pozytywnych efektów. Dam z siebie wszystko, aby projekt szedł w wyznaczonym kierunku – dodał Sierański.

Koordynatorzy wymieniali się swoimi doświadczeniami, a cennymi radami służył im obecny na szkoleniu Tomasz Kafarski, konsultant projektu z ramienia Grupy Lotos.  

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl