Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Jubileuszowy LOTOS Jazz Festival

Header
CSR - Kultura 2018-02-14
Jubileuszowy LOTOS Jazz Festival

Od 18 do 25 lutego w Bielsku Białej, Katowicach oraz w schronisku na Szyndzielni zagrają artyści najwyższej próby. Przez 20 lat Jazzowej Zadymki ponad 1200 muzyków zagrało 237 koncertów o łącznej widowni przekraczającej 100 tysięcy widzów. Grupa LOTOS jest sponsorem głównym wydarzenia od 2004 r.

Jako piętnastoletni partner LOTOS Jazz Festival dostrzegamy, jak bardzo z roku na rok wydarzenie rozwija się i zyskuje na wartości, osiągając kolejne sukcesy. Ten okrągły jubileusz to potwierdzenie, że polska kultura utrzymuje się na najwyższym światowym poziomie – mówi Marcin Jastrzębski, prezes zarządu Grupy LOTOS S.A.

Jubileuszową Zadymkę rozpocznie specjalnie przygotowany koncert, którego uczestnikami będą bielscy jazzmani współpracujący z festiwalem od momentu jego powstania. Występ połączy trzy pokolenia muzyków, w tym wielu wychowanków festiwalu. Po raz szesnasty festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs adresowany do młodych muzyków, w którym nagrodą jest nagranie i promocja debiutanckiej płyty.

Współpraca z Grupą LOTOS zaowocowała dynamicznym rozwojem festiwalu, którego już dziesiąta edycja została uznana przez czytelników „Jazz Forum” za najlepszy polski festiwal jazzowy. Od tego czasu Zadymka utrzymuje swój poziom na rynku krajowym oraz wypracowuje opinię jednego z najciekawszych festiwali europejskich – mówi Jerzy Batycki, dyrektor LOTOS Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa.

Na tegorocznym festiwalu wystąpią saksofonista Alex Han, a także pełen charyzmy i nieposkromionej ekspresji Joey DeFrancesco. Będzie można podziwiać pianistę Monty Alexanda oraz światowej sławy skrzypka Jean-Luc Ponty. W kolejnych dniach wystąpi brytyjski zespół MF Robots, wrocławska formacja EABS, a wieczór w schronisku na Szyndzielni umili folkowa Kapela ze Wsi Warszawa. Festiwal zwieńczą występy w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach, gdzie zaprezentuje się Avishai Cohen ze swoim trio oraz czołowy wokalista współczesnej sceny jazzowej Kurt Elling.

Dwudziesta edycja to odpowiedni moment na podsumowania i wspomnienia. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalne jubileuszowe wydawnictwo „20 lat bielskiej zadymki jazzowej”, w którym oprócz recenzji, relacji prasowych, zdjęć, znajdą się wspomnienia i anegdoty organizatorów, muzyków i publiczności festiwalu.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic. LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS zaopatruje w paliwa blisko 1/3 rynku w Polsce. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij