Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Energa i LOTOS łączą siły dla seniorów

Header
CSR - Społeczna 2018-05-25
Energa i LOTOS łączą siły dla seniorów

Ruszył program „Dynamiczni Seniorzy z Energią” adresowany do osób 55+ chcących poprawić swoją kondycję fizyczną i zadbać o zdrowie. W 15 miejscowościach województwa pomorskiego odbędą się Gminne Dni Seniora, cotygodniowe zajęcia sportowe i konsultacje medyczne.

Podstawą programu „Dynamiczni Seniorzy z Energią” są treningi, które potrwają 15 tygodni. Ich celem jest nie tylko poprawa kondycji i zdrowia, ale również integracja lokalnej społeczności. Pomorscy seniorzy skorzystają z zajęć nordic walking, różnych form gimnastyki oraz ćwiczeń połączonych z tańcem. Atrakcyjna oferta dostępna będzie mieszkańcy gmin: Pszczółki, Kościerzyna, Kartuzy, Skarszewy, Nowy Dwór Gdański, Pelplin, Kępice, Przywidz, Władysławowo, Krokowa, Sulęczyno, Somonino, Ostaszewo, Puck i Liniewo.

– Pierwsza edycja „Seniorów z Energią” mogła pochwalić się wyjątkową frekwencją i przekonała nas, że seniorzy zasługują na adresowane do nich atrakcyjne i ciekawe programy. Wszyscy życzylibyśmy sobie, aby na starość zachować sprawność i siłę do cieszenia się z życia, a to wymaga tworzenia dobrych nawyków i wzorców już teraz. Cieszymy się, że w naszych staraniach o stworzenie kultury aktywnych seniorów w Polsce znaleźliśmy silnego partnera, Grupę LOTOS – podkreśla Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa.

Program treningów został opracowany wspólnie z wykładowcami Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, zajmującymi się aktywizacją osób starszych i profilaktyką zdrowotną. Cotygodniowe zajęcia trwają dwie godziny. Połowa tego czasu poświęcone jest na ćwiczenia ruchowe, a przez resztę instruktorzy udzielają konsultacji zdrowotnych pozostając do indywidualnej dyspozycji seniorów.

– Bardzo cieszymy się, że Grupa LOTOS stała się partnerem strategicznym programu zainicjowanego przez Energę. Seniorzy, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, nie mają zbyt wielu możliwości spędzania czasu poza domem. Dlatego wspólnie zadbamy o to, aby seniorzy swoją emeryturę wykorzystywali jako szansę na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, nawiązywanie znajomości i ruch fizyczny. Obie firmy mają doświadczenie we wspieraniu projektów społecznych, dlatego połączone siły na pewno przyniosą ciekawe efekty – powiedział Witold Pasek, dyrektords. marketingu Grupy LOTOS.

seniorzy3

W każdej z miejscowości odbędą się też Gminne Dni Seniora, oferujące konkursy artystyczne, warsztaty o tematyce psychologicznych mechanizmów wywierania wpływu na osoby starsze czy profilaktyki antysmogowej. Seniorzy będą mogli skorzystać z konsultacji medycznych geriatry i dietetyka, a także wykonać m.in. badanie EKG lub poziomu cukru we krwi oraz pomiar tkanki tłuszczowej/BMI. Energa udostępni Mobilne Biuro Obsługi Klienta, na którym będzie można m.in. porozmawiać z Rzecznikiem Klienta, Stanisławem Konowałem. LOTOS  przygotuje warsztaty z bezpiecznego korzystania z pasów w samochodach. Jest to część realizowanego przez spółkę paliwową programu „Mistrzowie w pasach”. Dni Seniora to również okazja do międzypokoleniowych spotkań i przestrzeń budowania wartościowych relacji społecznych.

Wiosenne treningi Dynamicznych Seniorów z Energią potrwają do 22 czerwca. Projekt powróci jesienią zapewniając jeszcze więcej atrakcji. Na planowanej na jesień Olimpiadzie Seniora zespoły reprezentujące każdą z gmin zmierzą się na wielozadaniowym torze przeszkód, rywalizując o atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów.

Znaczenie współpracy obu grup i programu „Dynamiczni Seniorzy z Energią” podkreślają statystyki. W nadchodzących latach w Polsce systematycznie zwiększać się będzie liczba i udział w życiu społecznym osób starszych. Do 2025 roku 28 proc. ludności będzie w wieku co najmniej 60 lat. Za 20 lat seniorzy będą stanowili 1/3 populacji, dlatego ważne jest, by już teraz zadbać o wsparcie dla seniorów, o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Terminarz zajęć dostępny jest pod linkiem: 
http://odpowiedzialny.lotos.pl/2683/spoleczenstwo/programy_spoleczne/dynamiczni_seniorzy_z_energia

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij