Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header

„Nakręcony LOTOS” jest akcją polegającą na dobrowolnym zbieraniu przez pracowników Grupy Kapitałowej Grupy LOTOS plastikowych zakrętek typu PET (m.in. z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, z chemii gospodarczej) w specjalnych do tego oznakowanych pojemnikach.

Po uzyskaniu wymaganej do skupu wagi plastiku, przekazujemy je firmie recyklingowej, która płaci za otrzymaną ilość kilogramów ekwiwalent pieniężny. Środki są przekazywane bezpośrednio z firmy recyklingowej do organizacji pożytku publicznego OPP, która zakupuje za otrzymaną kwotę sprzęt rehabilitacyjny dla wybranej osoby niepełnosprawnej lub przekazuje je bezpośrednio tej osobie. W założeniu, projekt jest skierowany do wszystkich pracowników Grupy Kapitałowej. Wybór osoby niepełnosprawnej nastąpił poprzez jawne, otwarte głosowanie. Każdy pracownik był uprawniony do zgłoszenia osoby niepełnosprawnej, która jego zdaniem wymaga wsparcia. Nasza akcja jednak nabrała rozmiarów i włączonych w nią jest wiele podmiotów zewnętrzych, które dostarczają nam nakrętek. Obecnie zbieramy nakrętki na Maciusia Trapkowskiego.

Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie rehabilitacji i leczenia Maciusia, 7-letniego chłopca, który dotknięty jest chorobą Duchenne’a czyli postępującym zanikiem mięśni. Maciuś potrzebuje codziennej rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu, aby usprawniać pracę zanikających mięśni.

Zbieraj nakrętki i przyłącz się do nas!

Więcej o Maćku możesz dowiedzieć się ze strony www.maciejek.pl

Możesz również oddać 1% swojego podatku

KRS: 0000 32 57 47 CEL: Dla Maciusia Trapkowskiego

W sprawie przyłaczenia się do akcji pracowników LOTOSU i odbioru nakrętek prosimy o kontakt: karolina.grudzinska@grupalotos.pl lub pod numerem telefonu 58 308 80 65.

Przez dwa lata pracownicy spółek LOTOSU znajdujących się w całej Polsce zbierali nakrętki na Krzysztofa Wronę z Czechowic - Dziedzic, który w wyniku wypadku spowodowanego przez pijanego motocyklistę, stracił nogę. Dochód ze sprzedaży nakrętek został przekazany na zakup protezy nogi.