Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header

E(x)plory to świat naukowych pasji, przełomowych badań i zaskakujących rozwiązań. E(x)plory wzbudza naukową ciekawość świata, popularyzuje osiągnięcia nauki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. To przestrzeń, która łączy pełnych energii, młodych ludzi rozpoczynających swoją przygodę z nauką, autorytety naukowe, start-up’y i doświadczone przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media, polskie szkoły i najlepsze uczelnie, duże miasta i małe miejscowości. Grupa LOTOS jest mecenasem tego projektu od 2013 roku.

Program E(x)plory jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości. E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

E(x)plory jest programem, który odkrywa naukowe talenty. Od 2012 roku stworzono społeczność ponad 800 młodych naukowców, którzy zgłosili do konkursu 682 projektów naukowych. 57 młodych naukowców reprezentowało Polskę na międzynarodowych konkursach naukowych, 72 naukowców uzyskało pomoc w skomercjalizowaniu i rozwijaniu swoich projektów, dzięki stażom i programom monitoringowym.

E(x)plory tworzy społeczność innowatorów, naukowców i innowacyjnego biznesu, dając im przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów. W tym celu organizowane są Kongresy E(x)plory, podczas których młodzi innowatorzy, dojrzałe startupy, inwestorzy mogą się spotkać i nawiązać relację biznesową. Do tej pory w kongresach E(x)plory uczestniczyło 500 innowatorów. 

Źródło:http://www.explory.pl/