Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header

Mieszkania wspomagane, dofinansowane w ramach akcji „Pomaganie przez tankowanie”  częściowo są już przekazane.

Podczas finału kampanii, który odbył się w styczniu 2016 r. w siedzibie Grupy LOTOS, przedstawiciele GFIS wraz z przyszłymi użytkownikami mieszkań wspomaganych odebrali symboliczny czek na kwotę 184.338,13 zł. Kwota ta została przekazana Fundacji na remonty oraz doposażenie 4 mieszkań wspomaganych.

Dotychczas  uruchomione zostały trzy mieszkania w Gdańsku: jednoosobowy lokal przy ul. Mściwoja II o powierzchni 38,81m, dwuosobowe mieszkanie przy ul. Grodzy Kamiennej o powierzchni blisko 50 m, oraz 70-cio metrowe mieszkanie przeznaczone dla 3 osób przy ul. Świrskiego.

Dwa mieszkania w Gdańsku przy ul. Mściwoja i ul. Grodzy Kamiennej  przeszły kapitalny remont z udziałem wychowanków zakwalifikowanych do zamieszkania oraz przy pomocy wolontariuszy. Przeprowadzone zostały prace ogólnobudowlane oraz  prace w zakresie branży hydraulicznej. W  mieszkaniach zmieniony został sposób ogrzewania, z węglowego oraz elektrycznego na tańszy, gazowy. W mieszkaniu przy ul. Świrskiego, pochodzącego z rynku pierwotnego, zakres prac remontowych dotyczył wbudowania kabiny natryskowej, położenia posadzki na balkonie oraz  malowania i tapetowania ścian.

Mieszkania zostały wyposażone w meble oraz sprzęt AGD i oddane do użytkowania usamodzielniającym się wychowankom pieczy zastępczej  zakwalifikowanym do udziału w pilotażowym programie mieszkań wspomaganych.  Z adeptami zostały zawarte dwuletnie umowy czasowego najmu. Mieszkania będą wykorzystywane przez kolejnych wychowanków opuszczających rodzinne domy dziecka w kolejnych latach. Wsparcie mieszkaniowe  uzupełnia dotkliwą lukę w systemie zabezpieczenia społecznego wychowanków pieczy zastępczej.


Wyremontowane i wyposażone mieszkania zostały przekazane z początkiem roku oraz w maju br. pięciu usamodzielniającym się wychowankom.  Uroczysta inauguracja lokali miała miejsce w kwietniu z udziałem przedstawicieli Grupy LOTOS oraz zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki komunalnej oraz w lipcu  z udziałem prezydenta Miasta Gdańska. 

Do końca października uruchomione zostanie jeszcze mieszkanie w Gdyni oraz dodatkowe mieszkanie w Gdańsku w ramach zaoszczędzonej kwoty przeznaczonej na tworzenie mieszkań wspomaganych dla wychowanków dofinansowane dzięki środkom zebranym w ramach akcji „Pomaganie przez tankowanie”.

Kolejne spełnione marzenia! Podopieczni Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej marzyli o wyjeździe na ferie zimowe, które udało się spełnić dzięki środkom zebranym w ramach akcji "Pomaganie przez tankowanie".

Zapraszamy do przeczytania relacji!

W lutym 2016 r. 21 podopiecznych Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej wyruszyło na tygodniową wyprawę edukacyjną w góry, a dokładniej do Murzasichle. Wycieczka rozpoczęła się od krótkich odwiedzin w Krakowie.

Po zaczerpnięciu odrobiny historii, następnego dnia wszyscy oddali się białemu szaleństwu na stoku w Murzasichlem. 13 śmiałków próbowało swoich sił na snowboardzie, a 8 na nartach.

 

Jak wspomina Gabi – Tatry powitały ich pięknymi widokami i mnóstwem śniegu, co sprzyjało zdobywaniu i doskonaleniu umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie.

 

Opiekunowie dbali o różnorodny program zimowiska, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać również stok w Małym Cichym, a z uwagi na mniej sprzyjające warunki pogodowe odwiedzili również termy i baseny na Słowacji. Tydzień zaplanowanych ferii minął bardzo szybko-wg większości uczestników za szybko. Niemniej jednak był nie tylko okazją do nabycia i doskonalenia swoich umiejętności sportowych, ale także sposobnością do spędzenia wyjątkowego czasu z dala od codziennych trosk i problemów, w atmosferze koleżeńskiej integracji.

Marzenia się spełniają. Finał akcji „Pomaganie przez tankowanie”.

W ostatni piątek stycznia w siedzibie Grupy LOTOS w Gdańsku odbył się uroczysty finał akcji „Pomaganie przez tankowanie”, kilkuetapowego przedsięwzięcia, które jest wspólną inicjatywą spółki LOTOS Paliwa, nowo powstałej Fundacji LOTOS oraz Grupy LOTOS. Zebrana kwota 318 388,13 zł została podzielona pomiędzy dwóch partnerów społecznych działających w obszarze wyrównywania różnic społecznych, z którymi długofalowo współpracuje Grupa LOTOS.

Idea akcji zrodziła się z potrzeby wsparcia organizacji, z którymi współpracuje Grupa i Fundacja LOTOS oraz otwartości spółki zarządzającej stacjami paliw LOTOS oraz LOTOS Optima w całym kraju na to, aby działania sprzedażowe powiązać ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. To pierwsza na taką skalę akcja z zakresu marketingu zaangażowanego społecznie zorganizowana przez firmę z branży paliwowej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z finału akcji "Pomaganie przez tankowanie"


Jednym z partnerów, którego w toku rozmów i konsultacji wybrała Fundacja LOTOS jest Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej (GFIS). Powstała w celu  budowy i wdrażania skutecznych rozwiązań skierowanych do dzieci i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji społeczno-ekonomicznej oraz wspierania rozwoju lokalnych społeczności. Fundacja uczestniczyła w przekształcaniu systemu opieki nad dziećmi pozbawionymi pieczy rodzicielskiej na terenie Pomorza, angażując się w modernizację instytucjonalnych Domów Dziecka. Ponadto, czternaścioro dzieci, których marzeń wysłuchano i postanowiono je spełnić to podopieczni nowatorskiego na skalę europejską projektu „Osiedle Sitowie”, który realizowany jest w partnerstwie międzysektorowym przez Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz sześć lokalnych organizacji pozarządowych. W zgodzie z polityką socjalną włączania osób zagrożonych wykluczeniem społecznym powstała przestrzeń do mieszkania i przygotowywania osób do powrotu na rynek pracy, oraz do samodzielnego życia w społeczeństwie.

Podopieczni mają od kilkunastu miesięcy do ponad 20 lat, dlatego wśród przekazywanych „zmaterializowanych marzeń” znalazły się zarówno zabawki, rowery, komputery, bony do zrealizowania w sklepach odzieżowych, księgarniach, a także sfinansowanie kursu na prawo jazdy, kursu nauki walki judo czy zajęcia taneczne. Prezenty wręczyła Prezes Fundacji LOTOS Patrycja Zbytniewska. – Uśmiech na twarzach dzieci, których start w przyszłość jest trudniejszy, a przeszłość nie dla wszystkich była beztroska, jest dla mnie najlepszym dowodem na to, że nasze działanie przyniosło zamierzony efekt.Zebrana kwota pozwoliła nam nie tylko na spełnienie „małych marzeń”, ale także wesprze inwestycje infrastrukturalne realizowane przez obie organizacje – mówiła Prezes Fundacji LOTOS.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele organizacji koordynujących projekt „Osiedle Sitowie” oraz Zarząd Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej. Swoją obecnością zaszczycił wydarzenie Prezydent Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej Piotr Kowalczuk. – Jestem pod wrażeniem akcji „Pomaganie przez tankowanie”. LOTOS potwierdził swoją innowacyjność tym razem w obszarze społecznego zaangażowania realizując projekt, który wykracza poza standardowe ramy działalności dobroczynnej. Dzięki uzyskanemu wsparciu, nasze gdańskie organizacje otrzymały spory zastrzyk nie tylko finansowy, ale też energii dobrych ludzi, których w LOTOSIE nie brakuje – podkreślał podczas wystąpienia Prezydent.

Realizacja marzeń podopiecznych projektu społecznego „Osiedle Sitowie” to jeden z czterech celów przeznaczenia kwoty, uzyskanej w ramach kampanii na stacjach paliw LOTOS. Marzeniem podopiecznych Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej był wspólny wyjazd na ferie zimowe, na co również udało się zebrać odpowiednią kwotę. Czek opiewający na 34 tys. złotych, które pozwolą 20-tce dzieci na narciarskie i snowbordowe szaleństwo, wręczył Prezes Spółki LOTOS Paliwa Paweł Lisowski.

- Dobro się opłaca i do Ciebie wraca – ta idea naszej kampanii okazuje się być bardzo wymowna. Uśmiech dzieci jest tym co jest najbardziej wartościowe. Oczywiście nasza akcja miała także cel prosprzedażowy. Uważam, że innowacyjność tej kampanii polega właśnie na tym, że firma, której celem jest dystrybucja paliw i dążenie do jej zwiększania wykorzystała nowoczesne narzędzia marketingowe i osiągnęła swój cel biznesowy i jednocześnie sprawdziła się i zaznaczyła swoją obecność na rynku, jako firma społecznie zaangażowana, która przekazuje część zysków przemyślanie i odpowiedzialnie – mówił Prezes Lisowski.

Czek opiewający na kwotę 58 tys. zł z przeznaczeniem na doposażenie mieszkań podopiecznych projektu „Osiedle Sitowie” trafił na ręce przedstawiciela Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Na ręce GFIS ostatni czek, na kwotę 184 388,13 zł przekazał Prezes Zarządu Grupy LOTOS Paweł Olechnowicz. Kwota zostanie przekazana na doposażenie i remonty tzw. mieszkań wspieranych, które są niezwykle istotnym etapem w procesie opieki nad dziećmi i młodzieżą będącą pod opieką rodzinnych domów dziecka, którymi zarządza GFIS. Środki zostaną przeznaczone także na budowę małej architektury terenu, zakup sprzętów RTV i AGD.

***

„Pomaganie przez tankowanie” było pierwszym etapem dwuczęściowej kampanii społeczno-marketingowo-sprzedażowej. W jej ramach część zysku z każdego litra paliwa zatankowanego na stacjach LOTOS oraz LOTOS Optima w okresie 16 listopada – 5 grudnia 2015 była przeznaczana na spełnianie marzeń dzieci – podopiecznych partnerskich organizacji Fundacji LOTOS. Głównym elementem kampanii było zachęcenie kierowców do tankowania na stacjach LOTOS oraz LOTOS Optima. Każdy litr zatankowanego paliwa powiększał bowiem środki na spełnienie marzeń oraz remonty i doposażenie mieszkań dla dzieci i młodzieży. Zakup litra paliwa ON Dynamic oraz PB98 Dynamic wzbogacał konto Fundacji o 1 grosz, kupno litra ON, PB95, PB98 oraz LPG powiększał stan konta o 0,5 grosza. Kampanię promował spot reklamowy z udziałem Roberta Kubicy oraz materiały służące wsparciu sprzedaży paliw. Drugim etapem kampanii, która trwała do końca grudnia ubiegłego roku była loteria pod nazwą „Wygrywanie przez tankowanie”, w ramach której każdy klient stacji LOTOS miał szansę co godzinę na wygranie 500 zł w specjalnie przygotowanym konkursie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia

 

Szczegółowe informacje o akcji "Pomaganie przez tankowanie"

1. IDEA AKCJI:

„Pomaganie przez tankowanie” jest wspólną inicjatywą nowo powstałej Fundacji LOTOS, Grupy LOTOS oraz spółki LOTOS Paliwa. Idea zrodziła się z potrzeby wsparcia organizacji, z którymi współpracuje Fundacja LOTOS oraz otwartości spółki zarządzającej stacjami paliw LOTOS oraz LOTOS Optima w całym kraju na to, aby działania sprzedażowe powiązać ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Zobacz spot promujący ideę akcji:

2. SZCZEGÓŁÓWE ZAŁOŻENIA AKCJI:

 • Program „Pomaganie przez tankowanie” jest nowym typem aktywności realizowanej przez Fundację LOTOS w ramach tzw. marketingu zaangażowanego społecznie (CRM), który zakłada dążenie do osiągania celów ekonomicznych przy jednoczesnej realizacji celów społecznych. Spółka LOTOS Paliwa, w ramach przedświątecznej akcji sprzedażowej prowadzonej w sieci swoich stacji paliw, zadeklarowała chęć przeznaczenia części środków ze sprzedaży paliw na rzecz partnerów Fundacji LOTOS. Darowizna przekazana przez LOTOS Paliwa zostanie przeznaczona na wsparcie finansowe przedsięwzięć związanych z wyrównywaniem różnic społecznych, co jest jednym z priorytetowych celów działalności Fundacji LOTOS. W ramach programu zakłada się zarówno inwestycje w środki trwałe (remonty i doposażenia mieszkań), jak i wsparcie beneficjentów programu poprzez realizację ich pasji, potrzeb rozwojowych i marzeń zwiększających szansę na lepszy start w przyszłość.
 • „Pomaganie przez tankowanie” ma zachęcić kierowców do tankowania na stacjach LOTOS oraz LOTOS Optima, gdyż każdy litr zatankowanego paliwa oznacza pomoc w zebraniu środków na ww. cele. Za każdy litr zakupionego paliwa ON Dynamic oraz PB98 Dynamic 1 grosz zostanie przekazany na konto Fundacji, natomiast w zamian za zakup paliwa ON, PB95, PB98 oraz LPG 0,5 grosza zasili cel akcji.

Pobierz regulamin akcji:

pdf regulamin pomaganie przez

3. NA CO ZBIERAMY?

Celem akcji jest wsparcie realizacji pasji i marzeń podopiecznych partnerów społecznych Fundacji LOTOS. Zebrane w jej trakcie pieniądze zostaną przekazane wychowankom Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej oraz podopiecznym projektu „Osiedle Sitowie”, który realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.
Każdy ma marzenia. Naszym celem jest wspieranie tych, którzy mają w życiu trudniej. „Pomaganie przez tankowanie” pozwoli spełnić marzenia zarówno o koniku na biegunach, kursie na prawo jazdy, jak i własnym, wyposażonym pokoju. Poprosiliśmy dzieci, aby wśród swoich skrytych pragnień podały także takie, które pomogą im się rozwinąć i dać szansę na lepszą przyszłość. Świąteczne marzenia to tylko część celu naszej akcji. Chcemy, aby zebrane środki wsparły także wyjazd 20 podopiecznych Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej na ferie zimowe oraz remonty tzw. mieszkań wspieranych, w których zamieszkają usamodzielniający się wychowankowie rodzinnych domów dziecka. Poniżej szczegółowo opisaliśmy, na co zostaną przeznaczone środki finansowe zebrane w ramach akcji:

 • Marzenia świąteczne:
  14-cioro podopiecznych projektu Osiedle Sitowie opowiedziało nam o swoich marzeniach. Naszym celem jest sprezentowanie dzieciom następujących rzeczy:
  konik na biegunach, wózek spacerowy, kurs jazdy konnej, kursy i egzaminy na prawo jazy, kursy językowe, wycieczka do Disneylandu, komputery, ubrania, przybory szkolne, hulajnoga, lekcje śpiewu, rysunku czy tańca, klocki lego, wymarzone książki, bilety do kina i teatru…..to tylko część długiej listy marzeń dzieci, które – zachowując proporcje i dopasowując możliwości do potrzeb podopiecznych – pragniemy zrealizować w ramach akcji. Kilkoro z nich zdecydowało się pokazać na stronie naszej akcji, występując w imieniu nie tylko swoim, ale też tych dzieci, które nie chciały bądź nie mogły pokazać swoich wizerunków. Wybrane marzenia można zobaczyć na stronie akcji: www.pomaganieprzeztankowanie.lotos.pl
 • Ferie:
  Podopieczni Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej marzą o wyjeździe na ferie zimowe. Wyjazd jest nie tylko okazją do nabycia umiejętności jazdy na nartach czy snowboardzie, ale także do spędzenia wyjątkowego czasu z dala od codziennych trosk i problemów, tym bardziej, gdy dzieciństwo upływa bez osób najważniejszych dla każdego dziecka – rodziców. Często są to również pierwsze, prawdziwe zimowe wakacje w ich życiu, pełne radości, współprzeżywania i koleżeńskiej integracji. Aktywny wypoczynek, obfitujący w wielorakie atrakcje, wywoła szerokie uśmiechy na twarzach, dostarczy niezapomnianych wrażeń i uczyni ich małe dziecięce światy lepszymi. Wyjazd jest planowany dla 20 spośród 84 podopiecznych.

 • Remonty mieszkań:
  Ta część celu akcji „Pomaganie przez tankowanie” dotyczy zarówno podopiecznych Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, jak również podopiecznych projektu „Osiedle Sitowie”. Specyfika mieszkań przekazywanych wychowankom w każdym przypadku jest inna, poniżej kilka kluczowych informacji jakie mieszkania zapewniają ww. organizacje i na co konkretnie zebrane środki będą przeznaczane.

Mieszkania wspierane
Pełnoletni usamodzielniający się wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych marzą o bezpiecznym starcie w dorosłe życie. Mogą im w tym pomóc mieszkania wspierane, które są przeznaczone dla młodych, aktywnych zawodowo i chcących walczyć o swoją lepsza przyszłość podopiecznych. Mieszkają w nich na ściśle określonych zasadach. Mieszkania wspierane to odpowiedź na problemy, z jakimi borykają się wychowankowie po opuszczeniu placówek, związane z brakiem stabilnego miejsca zamieszkania, wystarczającej liczby programów pomocowych, ciągłości zatrudnienia (co jest niełatwe w tak młodym wieku), a w konsekwencji brak wystarczających środków finansowych na wynajem mieszkania. Powyższa sytuacja generuje szereg negatywnych zjawisk, w tym długotrwałą zależność od systemów opieki społecznej. Często wychowankowie zmuszeni są do powrotu do rodziny biologicznej, nierzadko znajdującej się w kryzysie, z której przed laty nakazem sądu zostali odebrani. Mieszkania chronione zwiększają szansę na uzyskanie przez nich całkowitej niezależności w samodzielnym życiu.
Mieszkania komunalne przekazywane GFIS są w stanie wymagającym remontów i doposażeń. W ramach akcji zbieramy środki na remonty i doposażenie 3 mieszkań wspieranych oraz wyposażenie jednego.

Miejsca pobytu tymczasowego dla podopiecznych projektu „Osiedle Sitowie”

W ramach projektu „Osiedle Sitowie” 7 domów wielorodzinnych jest zarządzanych przez 6 organizacji pozarządowych z Trójmiasta, a nad całością czuwa operator - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Każda z organizacji posiada 1 lub 2 domki w dzielnicy Gdańska Rudniki, w których ulokowani są ich podopieczni. Trzy organizacje: Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Serc” zajmują się osobami niepełnosprawnymi i z zaburzeniami zdrowia psychicznego. Dwie kolejne organizacje:  Pomorskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT oraz Stowarzyszenie Opiekuńczo-Resocjalizacyjne PROMETEUSZ opiekują się bezdomnymi matkami z dziećmi. Natomiast Fundacja dla Rodziny „Ogniska Nadziei” zajmuje się usamodzielniającą młodzieżą opuszczającą placówki opiekuńczo-wychowawcze. Łącznie to 42 podopiecznych projektu, z czego blisko połowa to dzieci przebywające w ramach projektu w domkach na „Osiedlu Sitowie” przez okres dwóch lat. Po tym okresie następuje włączenie usamodzielniających się podopiecznych na rynek pracy oraz pomoc w zamieszkaniu w społeczeństwie, z którego zostali wykluczeni. Domy, w których przebywają dzieci i młodzież, potrzebuje remontów i doposażeń. Środki zebrane w ramach akcji „Pomaganie przez tankowanie” zostaną przeznaczone na remont kuchni u podopiecznych organizacji MONAR MARKOT, a także wymianę okien oraz zbudowanie placu zabaw dla dzieci i doposażenie pokoi dziecięcych. Ponadto, jedna z samotnych matek z małą córeczką Oliwką oczekująca na lokal socjalny po zakończeniu projektu „Osiedle Sitowie”, potrzebuje środków na jego generalny remont.

 4. PARTNERZY PROJEKTU:

 • GDAŃSKA FUNDACJA INNOWACJI SPOŁECZNEJ (GFIS)
  Organizacja powstała w 2007 roku z misją  budowy i wdrażania skutecznych rozwiązań skierowanych do dzieci i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji społeczno-ekonomicznej oraz wspierania rozwoju lokalnych społeczności. GFIS stawia na pracę z ludźmi i przez ludzi. Kształtuje samodzielność, wykorzystując naturalny potencjał i czerpiąc z indywidualnych doświadczeń. Fundacja uczestniczyła w przekształcaniu systemu opieki nad dziećmi pozbawionymi pieczy rodzicielskiej na terenie Pomorza, angażując się w modernizację instytucjonalnych Domów Dziecka. Dziś prowadzi 6 kameralnych Domów dla Dzieci w Trójmieście, w których zamieszkuje 84 wychowanków. Więcej informacji: www.gfis.pl
 • „OSIEDLE SITOWIE”
  Projekt realizowany jest w partnerstwie międzysektorowym przez Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz sześć lokalnych organizacji pozarządowych. W zgodzie z polityką socjalną włączania osób zagrożonych wykluczeniem społecznym powstała przestrzeń do mieszkania i przygotowywania osób do powrotu na rynek pracy oraz do samodzielnego życia. Osiedle powstało w siedmiu budynkach z zasobów mieszkaniowych Miasta Gdańsk położonych przy ul. Sitowie w gdańskiej dzielnicy Rudniki. Założeniem projektu jest usamodzielnianie mieszkańców Osiedla w życiu prywatnym, społecznym i zawodowym według zasady: wspierać i wymagać. Realizowane jest to poprzez wsparcie psychologiczne, pedagogiczne, doradztwo zawodowe, pracę socjalną, szkolenia, treningi pracy i asystenturę. Adresatami projektu są: usamodzielniająca się młodzież opuszczająca placówki opiekuńczo-wychowawcze, samotne bezdomne matki z dziećmi, osoby niepełnosprawne,w tym osoby z zaburzeniami psychicznymi. Więcej o projekcie www.osiedlesitowie.pl

5. KALENDARZ DZIAŁAŃ W RAMACH PROJEKTU:

 • 16.11.2015 – 05.12.2015 – akcja „Pomaganie przez tankowanie” na stacjach paliw LOTOS oraz LOTOS Optima. Każdy litr zatankowanego w tym czasie paliwa wesprze podopiecznych Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej oraz projektu „Osiedle Sitowie” w spełnieniu ich świątecznych marzeń, organizacji zimowego wyjazdu na narty oraz remonty i doposażenia mieszkań. W tym czasie odbędzie się szeroka, ogólnopolska kampania telewizyjna i radiowa promująca ideę projektu.
 • 06.12.2015 – finał akcji w telewizji Polsat, poinformowanie o kwocie jaką udało się zebrać w ramach akcji.
 • 07.12.2015 – 24.12.2015 – spełnianie świątecznych marzeń dzieci objętych akcją. Relacje z przekazywania świątecznych prezentów i spełniania ich marzeń będziemy zamieszczać na podstronie projektu na www.fundacjalotos.pl.
 • Styczeń – czerwiec 2016 – przeprowadzenie remontów i doposażenie mieszkań podopiecznych organizacji objętych projektem.