Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Aktualności

Header
 • Następcy mistrza rywalizowali w Zakopanem
  CSR 2017-01-26 Następcy mistrza rywalizowali w Zakopanem

  Zakończyły się zmagania drugiej z czterech edycji zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup. Konkurs odbył się w Zakopanem, w zimowej stolicy Polski, gdzie chwilę wcześniej o najwyższe trofea Pucharu Świata walczyli reprezentanci polskiej kadry związani z programem – Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Jan Ziobro. Turniej rozegrano w dniach 24-26 stycznia.

  wiecej
 • LOTOS po raz 10. w RESPECT Index
  CSR GPW, 2016-12-19 LOTOS po raz 10. w RESPECT Index

  Od dzisiaj (19 grudnia) obowiązuje nowy skład RESPECT Index-u – zestawienia najbardziej odpowiedzialnych społecznie spółek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W tym gronie już po raz 10. znalazła się Grupa LOTOS.

  wiecej
 • Program Edukacji Morskiej zakończył kolejny sezon
  CSR 2016-10-13 Program Edukacji Morskiej zakończył kolejny sezon

  Już ponad 20 tysięcy gimnazjalistów wzięło udział w edukacyjnych rejsach realizowanych w Gdańsku od 2010 roku.

  wiecej
 • Skwer za murami otwarty!
  CSR 2016-09-09 Skwer za murami otwarty!

  W czwartek, 8 września została odświeżona i oddana do użytku nowa rekreacyjna przestrzeń w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru Szekspirowskiego. Projekt ożywienia i rekonstrukcji przestrzeni nazwanej „Skwerem za murami” został wykonany w przekrojowej współpracy Fundacji Gdańskiej, Gminy Miasta Gdańsk, Grupy LOTOS S.A., Inicjatywy Miasto, Regionalnego Centrum Wolontariatu oraz Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Nowe miejsce relaksu i zabawy będzie służyło nie tylko dzieciom, ale wszystkim mieszkańcom Gdańska i spacerującym po głównym mieście turystom.

  wiecej
 • LOTOS na rzecz promocji najnowszych standardów raportowania w Polsce
  CSR 2016-06-29 LOTOS na rzecz promocji najnowszych standardów raportowania w Polsce

  Grupa LOTOS jest jednym z partnerów polskiej wersji międzynarodowych wytycznych GRI G4, uznawanych obecnie za najbardziej popularny wzór raportowania wyników w zakresie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju dla przedsiębiorstw.

  wiecej
 • „Na Start” w programie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju
  CSR 2016-06-03 „Na Start” w programie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju

  W dniach 30 maja – 5 czerwca br. odbywa się ogólnoeuropejska akcja pod nazwą Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Inicjatywa ta ma na celu promowanie i wspieranie zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich jego aspektach – gospodarczym, społecznym i środowiskowym. W Polsce wydarzenie wspiera Ministerstwo Środowiska z ministrem Janem Szyszko na czele.

  wiecej
 • Bałtyk domem dla kolejnych czterech fok szarych
  CSR 2016-05-24 Bałtyk domem dla kolejnych czterech fok szarych

  4 młode foki (Omułek, Ostoja, Oceanografia, Okrzemka) urodzone w tym roku w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu zostały wypuszczone do Bałtyku. Każdego roku wypuszczane foki pracują, zbierając ważne dane naukowe, co jest częścią długofalowego programu realizowanego przez Grupę LOTOS – „Pomagamy bałtyckiej przyrodzie”.

  wiecej
 • Wielki awans LOTOSU
  CSR 2016-05-20 Wielki awans LOTOSU

  W X edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm Grupa LOTOS uplasowała się na wysokiej 4. pozycji w zestawieniu ogólnym. Spółka po raz kolejny zwyciężyła w kategorii paliwa, energetyka, wydobycie. Gala ogłoszenia wyników odbyła się 19 maja podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

  wiecej
 • Czwarte złoto dla LOTOSU
  CSR 2016-05-19 Czwarte złoto dla LOTOSU

  Grupa LOTOS już po raz czwarty otrzymała Złoty Listek CSR potwierdzając tym samym swoją obecność w elitarnym gronie przedsiębiorstw, które w codziennej działalności wdrażają najwyższe standardy odpowiedzialności społecznej. W tegorocznym konkursie organizowanym pod patronatem tygodnika POLITYKA oraz firmy doradczej Deloitte wyróżnione zostały 64 firmy.

  wiecej
 • 13 dobrych praktyk LOTOSU w Raporcie FOB
  CSR 2016-04-26 13 dobrych praktyk LOTOSU w Raporcie FOB

  To rekordowa dla firmy ilość praktyk jaka znalazła się w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, który stanowi największy w Polsce przegląd aktywności biznesu społecznie odpowiedzialnego. 25 kwietnia w Olivia Sky Club w Gdańsku odbyło się jego regionalne ogłoszenie, a w ramach konferencji zaprezentowano wybrane projekty oraz dyskutowano na temat współpracy międzysektorowej oraz sprzyjającemu klimatowi Pomorza dla realizowania inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności.

  wiecej