Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header

Główną ideą Programu Edukacji Morskiej jest na szeroką skalę edukacja młodych gdańszczan w temacie morskiej historii miasta, ekologii i ochrony Bałtyku oraz zapoznanie z żeglarstwem. Każdego roku (od maja do czerwca oraz przez cały wrzesień) wszyscy uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów (ok. 3500 uczniów) odbywa kilkugodzinne rejsy po Kanale Portowym i Zatoce Gdańskiej, w czasie których zapoznają się z morską historią Gdańska, biologią i ekologią Morza Bałtyckiego oraz podstawami żeglowania.

Od maja 2010 roku w codzienne rejsy po wodach Gdańska wypłynęło już ponad 20 000 uczniów pierwszych klas gdańskich gimnazjów. Z inicjatywy Grupy LOTOS Program został rozbudowany o konkurs ekologiczny w zakresie ochrony Morza Bałtyckiego. Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości młodzieży na otaczające nas środowisko, ze szczególnym uwzględnieniem problemów jakimi dotknięte jest Morze Bałtyckie.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest realizowany na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. Pomysłodawcą akcji jest Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich.

Na wiosnę 2016 roku wystartował konkurs „How do we see the Baltic Sea” – do którego zaproszona została młodzież z krajów regionu Morza Bałtyckiego. Konkurs realizowany był w ramach wydarzeń Prezydencji Polski w Radzie Państw Morza Bałtyckiego, pod patronatem honorowym Polskiej Prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Global Compact w Polsce – polskiego przedstawicielstwa największej na świece inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ działającej na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu.

Więcej na temat programu znajdziesz na stronie: http://www.programedukacjimorskiej.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej/?fref=ts