Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

W kategorii „Paliwa, energetyka, wydobycie” Rankingu Odpowiedzialnych Firm drugi rok z rzędu zwyciężyła Grupa LOTOS. W zestawieniu globalnym spółka uplasowała się na 5. pozycji. Wyniki tegorocznej XIV edycji rankingu ogłoszono podczas gali online, która odbyła się 4 czerwca 2020 r.

CSR

– Wysoka lokata w tak prestiżowym rankingu potwierdza słuszność naszych dotychczasowych działań, ale też motywuje nas do dalszego rozwoju w obszarze CSR. Grupa LOTOS konsekwentnie traktuje odpowiedzialność społeczną przedsiębiorstwa i zrównoważony rozwój jako podstawę swoich działań oraz element strategii biznesowej spółki. Takie podejście przynosi wymierne efekty, zarówno dla firmy, jak i naszych interesariuszy. Koncern realizuje długoterminowe programy, uznając, że biznes powinien być prowadzony w zgodzie z normami etycznymi, potrzebami społeczeństwa oraz z dbałością o środowisko naturalne – podkreśla Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Ranking stanowi zestawienie największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Umożliwia dokonanie wiarygodnej oceny swojego zaawansowania w podejmowaniu wyzwań zrównoważonego rozwoju, a także jest cennym instrumentem edukacyjnym ułatwiającym uporządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu. Ranking daje również możliwość porównania wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami.

Ranking Odpowiedzialnych Firm_LOTOS

Wśródkategorii podlegających ocenie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm znalazły się: polityka zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialne prowadzenie biznesu, zarządzanie pozytywnym wpływem, relacje z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi, wolontariat pracowniczy, odpowiedzialne relacje z otoczeniem społecznym, jakość życia zawodowego, rozwój społeczny i wpływ na środowisko oraz zmiany klimatyczne.

W tym roku w Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięły udział 74 firmy, choć wypełnianie wieloaspektowej rankingowej ankiety zaczęło ponad 170 podmiotów. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się 68 przedsiębiorstw. Grupa LOTOS już po raz trzynasty została uwzględniona w tym prestiżowym zestawieniu. Tegoroczne wyróżnienie odebrał Łukasz Franiak, szef Biura Sponsoringu, Wydarzeń i CSR w Grupie LOTOS.

Organizatorem rankingu jest Koźmiński Business Hub, natomiast partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Za weryfikację wyników odpowiada firma Deloitte, a partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna.

Więcej informacji na stronie:www.rankingodpowiedzialnychfirm.pl

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć ponad 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij