Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Krzysztofa Wronę od specjalistycznej protezy nogi dzieli jeszcze równowartość 28 ton plastikowych nakrętek. Dlatego do licznego grona osób i instytucji wspierających akcję „Nakręcony LOTOS” dołączyło czechowickie koło Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio, które podjęło się zbierania 1% podatków na rzecz Krzyśka.

CSR Działu Spraw Społecznych i Kulturalnych Grupy LOTOS,

Krzysztofa Wronę od specjalistycznej protezy nogi dzieli jeszcze równowartość 28 ton plastikowych nakrętek. Dlatego do licznego grona osób i instytucji wspierających akcję „Nakręcony LOTOS” dołączyło czechowickie koło Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio, które podjęło się zbierania 1% podatków na rzecz Krzyśka.

1% dla Krzyśka Wrony

Od rozpoczęcia akcji „Nakręcony LOTOS”, mającej na celu pomoc wybranej przez pracowników Grupy Kapitałowej osobie, poprzez sprzedaż zbieranych nakrętek minęło już prawie 5 miesięcy. W Gdańsku i w Czechowicach udało się uzbierać do tej pory ok. 1,5 tony plastikowych nakrętek, ale aby wspomóc Krzyśka brakującą do zakupu protezy kwotą ok. 30 tysięcy złotych, pozostaje jeszcze 28 ton. Dlatego akcję połączono ze zbieraniem 1% rozliczanych podatków.

Już od dzisiaj każdy może wpisać Towarzystwo im. Ojca Pio (z dopiskiem „na Krzysztofa Wronę”) w rozliczeniu PIT do przekazania 1% swojego podatku. Osobom, które niezależnie chciałyby przekazać środki dla Krzyśka na zakup protezy, podajemy nr subkonta Towarzystwa:

95 1020 1390 0000 6802 0126 1486, PKO BP S.A. O/Czechowice-Dziedzice

Krzysztof Wrona z miasta Czechowice-Dziedzice stracił nogę w wyniku nieszczęśliwego wypadku samochodowego, który spowodował pijany kierowca. Od wypadku minęło dopiero 7 miesięcy, jednak Krzysiek stara się sukcesywnie powracać do normalnego funkcjonowania. Obecnie korzysta z prowizorycznej protezy, która spełnia tylko podstawowe funkcje, ale marzy o modelu z elektronicznym kolanem, który pozwoli mu na chociaż częściowy powrót do dawnego, normalnego życia. Krzysiek to niesamowicie dzielny i optymistyczny chłopak, którego marzeniem jest powrót do pracy oraz do ukochanej pasji – piłki nożnej. W marcu otrzyma do testowania ten nowoczesny sprzęt i będzie miał wyznaczony czas na spłatę jego wartości.

W akcję Nakręcony LOTOS zaangażowana jest już m.in. Grupa LOTOS, LOTOS Czechowice, LOTOS Petrobaltic, LOTOS Kolej, LOTOS Lab, LOTOS Jasło, czechowickie instytucje (Urząd Miasta i Gminy, Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum nr 1 i Miejski Dom Kultury), a także Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku-Białej, Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku i miasto Szczyrk. Rozmowy z kolejnymi instytucjami trwają.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji o akcji prosimy o kontakt z Karoliną Grudzińską z Działu Spraw Społecznych i Kulturalnych Grupy LOTOS, tel. 058 308 80 65, e-mail: karolina.grudzinska@grupalotos.pl.
W Czechowicach akcję koordynuje Aleksandra Rozmus z Lotos Czechowice, tel. 032 323 79 05, e-mail: aleksandra.rozmus@lotosczechowice.pl.

Źródło: Działu Spraw Społecznych i Kulturalnych Grupy LOTOS