Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Koncern przekaże na Śląsk 10 tys. litrów płynu do dezynfekcji wyprodukowanego przez spółkę LOTOS Oil. Transport jeszcze w tym tygodniu trafi do Caritasu Archidiecezji Katowickiej i Ośrodka Najświętszego Serca Jezusa w Rudzie Śląskiej, skąd środki będą dystrybuowane do najbardziej potrzebujących. To kolejna akcja pomocowa w jaką LOTOS zaangażował się od początku trwania pandemii.

CSR

W walce z epidemią jesteśmy konsekwentni i słowni. Spółki Skarbu Państwa w porozumieniu z Ministerstwem Aktywów Państwowych systematycznie wspierają najbardziej potrzebujących. Teraz naszej szczególnej pomocy i solidarności wymaga Śląsk i tak się dzieje, m.in. dzięki cennej inicjatywie Grupy LOTOS – mówi wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. 

Transport płynu do dezynfekcji to nasz gest wsparcia dla górników z południa i mieszkańców Śląska. W ramach naszej grupy kapitałowej, w spółce LOTOS Petrobaltic, zatrudniamy również morskich górników naftowych. Na Śląsku, w Czechowicach-Dziedzicach, zlokalizowany jest jeden z naszych zakładów produkcyjnych. Jest to zatem nasza wspólna odpowiedzialność i solidarna walka o zdrowie polskich górników i ich rodzin – podkreśla Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

P6100026.jpg

Na południe trafi 5200 litrów płynu LOTOSEPT do dezynfekcji rąk oraz 4800 litrów płynu LOTOSEPT F do dezynfekcji powierzchni, podłóg, ścian i mebli. Produkcję tego pierwszego spółka LOTOS Oil rozpoczęła w połowie kwietnia 2020 r., w czasie gdy niedobór na rynku tego rodzaju produktów utrudniał funkcjonowanie wielu przedsiębiorcom. Obecne moce produkcyjne pozwoliły już na rozszerzenie dystrybucji płynów, przez co są one również dostępne na stacjach paliw LOTOSU. Płyn LOTOSEPT F do dezynfekcji powierzchni, podłóg, ścian i mebli wprowadzono na rynek miesiąc później. Zarówno jeden, jak drugi produkt zarejestrowane zostały w Urzędzie Rejestracji i Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, co świadczy o ich wysokiej jakości i spełnieniu wymagań najwyższej ochrony zdrowia. Substancją czynną w płynach jest etanol 70g/100g.

Staramy się w miarę możliwości pomagać tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. Dotychczas LOTOS Oil wsparł już płynami do dezynfekcji szereg instytucji pożytku publicznego w różnych rejonach kraju. Spółka przygotowała również szeroki plan pomocowy „Razem w przyszłość” dla przedsiębiorców, będących klientami spółki, a mający na celu poprawę ich płynności finansowej w tym trudnym okresie – dodaje Adam Wojciech Sekściński, prezes Zarządu LOTOS Oil.

Grupa LOTOS, we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych, już od początku pandemii angażuje się w pomoc w walce z koronawirusem. W pierwszej połowie marca koncern zdecydował o przekazaniu 5 mln zł 4 placówkom medycznym w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Pieniądze przeznaczono m.in. na zakup respiratorów, łóżek szpitalnych oraz kardiomonitorów. Kolejne 2 mln zł w postaci kart paliwowych trafiły do wszystkich 19 jednoimiennych szpitali zakaźnych w całej Polsce. Dzięki temu karetki mogły bezpłatnie tankować na stacjach LOTOSU. Koncern regularnie dzielił się też swoimi zapasami. Kombinezony, przyłbice oraz maseczki ochronne, a także płyn do dezynfekcji trafił do wielu mniejszych i większych placówek w całej Polsce. Wsparcie Grupy LOTOS objęło także służby mundurowe, których funkcjonariusze mogli odbierać bezpłatne napoje na stacjach paliw. 

***

 LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć ponad 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

LOTOS wysyła wsparcie na Śląsk

Udostępnij