Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

150 tys. zł to łączna kwota przekazana przez Fundację LOTOS ośmiu jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych na Podkarpaciu. Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków na zakup sprzętu oraz umundurowania odbyło się 9 lipca w siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Fundacja LOTOS

W wydarzeniu koncern reprezentował Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS. W uroczystości wzięli również udział: Rafał Weber, wiceminister infrastruktury oraz Renata Knap, wiceprezydent Stalowej Woli.

Wsparcie LOTOSU trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Bojanowie, Jastkowicach, Lipie, Rzeczycy Długiej, Rzeczycy Okrągłej, Stalowej Woli, Zaklikowie oraz w Zbydniowie. Darowizna na łączną kwotę 150 tys. zł zostanie przeznaczona na dofinansowanie zakupu sprzętu i umundurowania specjalnego niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych oraz również – w większości przypadków – zakupu samochodu rozpoznawczo-ratowniczego.

Szczególną uwagę zwracamy na to, co dzieje się w regionach, w których prowadzimy naszą działalność. Jednym z tych regionów jest właśnie województwo podkarpackie. Walka z pożarem, który ponad 2 miesiące temu nawiedził lasy powiatu stalowowolskiego, pokazała heroizm, ale i skuteczność strażaków oraz strażaków ochotników. Nasze wsparcie kierujemy dziś właśnie do tych drugich, bo wiemy jak szczególną rolę pełnią oni w życiu lokalnych społeczności. Nie tylko gaszą pożary, ale często, jako pierwsza służba, niosą pomoc potrzebującym – ratują ofiary wypadków drogowych oraz przychodzą z pomocą podczas powodzi, nawałnic i innych klęsk żywiołowych – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Siedem dni strażacy z powiatu stalowowolskiego i tarnobrzeskiego walczyli z pożarem lasu w miejscowości Obojna. W akcji udział wzięło 194 zastępy w sile 407 strażaków. Spłonęło 52 hektary poszycia i podszycia leśnego. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne i ukształtowanie terenu, pożar był trudny do ugaszenia. Dzięki wspólnym działaniom jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych udało się ten pożar opanować i ugasić. Jestem bardzo szczęśliwy, że trud włożony w te działania został zauważony i doceniony przez firmę LOTOS, której wsparcie finansowe pomoże jednostkom ochotniczych straży pożarnych wyposażyć swoje remizy w profesjonalny sprzęt pożarniczy, co przełoży się na jakość działań ratowniczych. Korzystając także z okazji chciałbym z tego miejsca  podziękować druhom za ten trud, poświęcony czas i dobrze wykonaną pracę, którą włożyliście ratując mienie Skarbu Państwa jakim jest las – podkreśla bryg. Robert Lebioda, komendant powiatowy PSP w Stalowej Woli.

Pożar w Obojnej

Pożar w Obojnej 2Zdjęcia pożaru lasu w Obojnej (fot. Bartosz Raczkowski) - kliknij na zdjęcie, aby pobrać

To kolejne wsparcie LOTOSU dla strażaków. Na początku czerwca br. w Komendzie Miejskiej PSP w Gdańsku przy ul. Beniowskiego 7 otwarto pierwszą taką na Pomorzu salę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie nowego sprzętu dla Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratunkowej GDAŃSK. Równolegle, dzięki wsparciu Fundacji LOTOS, Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim zakupiła łódź motorową, a Komenda Powiatowa PSP w Wejherowie łódź motorową z przyczepą. Czytaj więcej…

***

Misją Fundacji LOTOS jest działalność społeczna wnosząca pozytywny wkład w rozwój otoczenia społecznego i przyrodniczego. W jej ramach wspierane są inicjatywy, które przynoszą korzyści dla lokalnych społeczności. W 2019 r. do Fundacji LOTOS wpłynęło blisko 900 wniosków o darowizny. Finalnie podjęto decyzję o dofinansowaniu 125 projektów łączną kwotą ok. 8 mln zł.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij