Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wspierająca młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych. Program promuje osiągnięcia młodych talentów na arenie międzynarodowej. W tym roku wydarzenie, którego mecenasem po raz kolejny jest Grupa LOTOS, przenosi się do sieci.

CSR

Program edukacyjny E(x)plory to flagowe przedsięwzięcie Fundacji Zaawansowanych Technologii, które wyłania najzdolniejszych naukowców. Głównym założeniem programu jest wsparcie młodych talentów i umożliwienie im reprezentowania Polski na najważniejszych konkursach naukowych na świecie.

E(x)plory online

W ramach programu zaplanowane są regionalne etapy oraz finał Konkursu Naukowego E(x)plory, festiwale promujące naukę wśród młodzieży, a także kongresy kierowane do nauczycieli. Młodzi naukowcy mogą zdobyć stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez wielokrotnego mecenasa Programu E(x)plory – Grupę LOTOS.

To młodzi i zdolni Polacy będą stanowili o przyszłości naszej ojczyzny. Grupa LOTOS od wielu lat współpracuje ze światem nauki. Przyświeca nam jeden wspólny cel: silna i nowoczesna Polska, która będzie pionierem w najnowszych technologiach. Wspieramy tych, dla których nauka jest pasją. Kolejny raz jesteśmy częścią Festiwalu E(x)plory i wierzę, że mimo zmienionej formuły, będzie się on cieszył dużą popularnością – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Obecnie trwają Regionalne Festiwale Naukowe E(x)plory. Dotychczas odbyły się już dwa z nich: w Podzamczu (29.09.2020) oraz w Łodzi (9.10.2020). Dziś (16.10.2020) online łączą się młodzi naukowcy z Wrocławia. Kolejne wydarzenia zaplanowano w Bydgoszczy (23.10.2020) oraz w Olsztynie (30.10.2020). Najlepsi uczestnicy regionalnych etapów dostaną się do krajowego finału, który odbędzie się podczas tegorocznego Gdynia E(x)plory Week. To tam zostaną wyłonieni autorzy najatrakcyjniejszych projektów. Zmagania, które rozpoczną się 25 listopada, zaplanowano również w formie online.

E(x)plory - regionalnie

Początkujący naukowcy będą mogli również skorzystać z pomocy doświadczonych mentorów i pozyskać minigrant na rozwój swoich badań w ramach ogłoszonych już dwóch nowych programów: Programu Mentoskiego E(x)plory oraz Programu Grantowego dla Młodych Naukowców. Młodzież będzie miała możliwość dopracowania projektów naukowych, jeszcze przed etapem zgłoszenia ich do Konkursu Naukowego E(x)plory. Zadanie to jest współfinansowane ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu wspierania rozwoju uczniów wybitnie uzdolnionych 2020.

– Sytuacja ostatnich miesięcy pokazała nam, że musimy myśleć o bezpieczeństwie i komforcie uczestników naszych wydarzeń. Tym bardziej, że w większości jest to młodzież i uczniowie szkół. Dlatego zdecydowaliśmy, że w tym roku wszystkie wydarzenia E(x)plory będą dostępne online. Jest to nowa formuła i mamy nadzieję, że będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż stacjonarne wydarzenia E(x)plory – mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Wszystkie aktywności będzie można obejrzeć online, na platformie: https://bit.ly/explory2020 oraz na profilach społecznościowych programu.

 ***

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij