logo

W zorganizowanej przez miesięcznik Jazz Forum ankiecie LOTOS Jazz Festival 22. Bielska Zadymka Jazzowa uznano najlepszym festiwalem ubiegłego roku. W kategorii „koncert roku” zwyciężyła festiwalowa gala w NOSPR, a promowaną przez zadymkę Martę Wajdzik obwołano „nadzieją roku”. Grupa LOTOS od 2004 roku wspiera to wydarzenie jako sponsor tytularny.

CSR

Redakcja Jazz Forum zaprosiła do udziału w ankiecie nie tylko swoich współpracowników (aktywnie działających dziennikarzy różnych mediów, autorów audycji radiowych, blogerów etc.), ale również szerokie spektrum osób profesjonalnie i hobbystycznie związanych z muzyką jazzową. To na podstawie ich głosów, oddanych w 35 różnych kategoriach, powstał Jazz Top 2020. Wyniki ankiety opublikowano pod koniec stycznia.

Zadymka nagrodzona

Jeśli chodzi o festiwale, to LOTOS Jazz Festival 22. Bielska Zadymka Jazzowa zwyciężyła ex-aequo z wrocławskim Jazzem nad Odrą. To nie jedyne wyróżnienie dla Zadymki. W kategorii „koncert roku”  bezkonkurencyjna okazała się festiwalowa gala w NOSPR z udziałem Rona Cartera i jego kwartetu, Richarda Galliano oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Adama Sztaby. Za „nadzieję roku” uznano Martę Wajdzik, której debiutancką płytę „My Planet” w 2020 roku wydało Stowarzyszenie Sztuka Teatr, i której promocja odbyła się podczas LOTOS Jazz Festival 22. Bielskiej Zadymki Jazzowej.

„Koncert roku” – festiwalowa gala zarejestrowana przez europejską telewizję kulturalną Arte – dostępny jest nadal na stronie: https://www.arte.tv/.../RC.../bielska-zadymka-jazzowa-2020/

W połowie stycznia br. Komitet Organizacyjny Bielskiej Zadymki Jazzowej podjął decyzję o przełożeniu terminu tegorocznej edycji festiwalu na ostatni weekend czerwca (23 – 27 czerwca 2021 r.). Wydarzenie obędzie się w nowej formule „open air”, przystosowanej do zmieniających się warunków i przepisów sanitarnych.

Sponsorem tytularnym Bielskiej Zadymki Jazzowej od 2004 roku jest Grupa LOTOS. Gdański koncern od wielu lat wspiera prestiżowe wydarzenia i inicjatywy kulturalne. Poza kryterium wizerunkowym dla spółki ważny jest również ich poziom artystyczny i wymiar społeczny. Koncern sponsoruje m.in. działalność sopockiego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej, jest partnerem strategicznym gdańskiej Opery Bałtyckiej, sponsorem głównym Gdańsk LOTOS Siesta Festival oraz Ladies Jazz Festival. Koncern angażuje się także w projekty o zasięgu regionalnym, które mają istotne znaczenie dla społeczności lokalnych. To m.in. Dni Jasła, Memoriał Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat czy Dni Czechowic-Dziedzic.

Biuro Prasowe, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Zadymka nagrodzona

Udostępnij