logo

Grupa LOTOS od początku pandemii włącza się w walkę z koronawirusem. Ważnym jej elementem jest wsparcie placówek systemu ochrony zdrowia w Polsce. Na początku lutego br. podjęto decyzję o przekazaniu przez Fundację LOTOS kolejnych środków, które trafią do szpitali w Parczewie, Nowym Tomyślu, Rypinie, Gdańsku, Gdyni oraz w Wejherowie. Koncern przekazał na ten cel już ponad 12 mln zł.

Fundacja LOTOS

Od początku pandemii akcje pomocowe LOTOSU objęły placówki medyczne i przedstawicieli służb mundurowych zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Kolejne środki przekazane przez Fundację LOTOS trafią do 7 szpitali. Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie otrzyma dofinansowanie na zakup tomografu komputerowego, a Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie na zakup sprężarki do koncentratora tlenu. Wsparcie w postaci środków finansowych trafi również do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. dr. Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, 7 Szpitala Marynarki Wojennej z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. kadm. prof. Wiesława Łasińskiego w Gdańsku, Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni, Szpitala im. św. Wincentego a Paulo w Gdyni oraz Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie.

To kolejna pomoc, którą za pośrednictwem Fundacji LOTOS kierujemy do polskich placówek systemu ochrony zdrowia. Wiemy, że wszystkie środki są realnym wsparciem, które wpłynie na standard leczenia i ułatwi pracę personelowi medycznemu. LOTOS od początku pandemii aktywnie działa w tym obszarze. Do tej pory na walkę z pandemią przekazaliśmy już ponad 12 mln zł  – mówi Zofia Paryła, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

4 szpitale.png

Na zdjęciu: Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpital im. św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Szpital Morski im. PCK w Gdyni oraz Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie

W ramach wsparcia, które już trafiło do innych placówek, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni otrzymało łóżka do intensywnej terapii z materacami przeciwodleżynowymi i aparat USG. Do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie trafiły środki, za które placówka kupiła ambulans, respiratory, łóżka z szafkami i specjalistycznymi materacami oraz urządzenie do dezynfekcji powietrza. Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie otrzymał komorę BIO-BAG, służącą do transportu chorych. Dla 7. Szpitala Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku Grupa LOTOS zakupiła osiem kardiomonitorów, moduł EEG, wózek akumulatorowy do przewozu odpadów skażonych i udzieliła wsparcia finansowego. Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie otrzymał środki na zakup sprzętu do wyposażenia stanowisk intensywnej terapii na oddziale COVID, a Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku na zakup fumigatora automatycznego (urządzenia do dezynfekcji).

***

Biuro Prasowe, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij