logo

Gdański koncern drugi rok z rzędu został Mecenasem Głównym Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. To najwyższe rangą partnerstwo z tą placówką. Umowę obowiązującą przez cały 2021 rok podpisano w połowie lutego.

CSR - Kultura

Zgodnie z umową tytuł Mecenasa Głównego Teatru Muzycznego w Gdyni przyznano Grupie LOTOS na wyłączność. W kontrakcie zapisano również emisję materiałów reklamowych na ekranach LED znajdujących się we foyer teatru oraz ekspozycję nośników reklamowych na terenie budynku. Ponadto logo koncernu pojawi się na wszystkich materiałach promujących spektakle i ulotkach informacyjnych, takich jak książeczki repertuarowe oraz bilety wydawane w kasie. Dodatkowym świadczeniem, wynikającym z umowy, jest ekspozycja złotych tabliczek LOTOSU przy każdym wejściu na widownię.

Wsparcie lokalnych instytucji sztuki i kultury to nieodłączny element działań sponsoringowych Grupy LOTOS. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie i wiemy jak ważne, szczególnie w czasie pandemii, jest nasze zaangażowanie w polską kulturę. To już drugi rok współpracy LOTOSU z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Czekamy na kolejne premiery i trzymamy kciuki za to, żeby widzowie mogli w coraz szerszym gronie podziwiać spektakle tego największego teatru muzycznego w kraju – mówi Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS.

Wiedźmin

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej działa od 18 maja 1958 roku i niemal od początku swojego istnienia jest jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych regionu. Znajduje się w atrakcyjnie turystycznie położonym mieście, tuż nad samym morzem. To największy teatr muzycznym w kraju – trzy sceny pomieszczą łącznie ponad 1500 osób! W ciągu 62 lat istnienia placówka przygotowała ponad 340 premier: musicali, operetek, spektakli muzycznych, baletowych, kabaretowych, bajek, koncertów i spektakli kameralnych. W historii polskiego teatru zapisał się między innymi, dzięki takim tytułom jak: „Jesus Christ Superstar”, „Skrzypek na dachu”, „Les Miserables”, „Evita”, „Hair”, „Chicago”, „Lalka”, „Shrek”, „Chłopi”, „Notre Dame de Paris”, czy „Wiedźmin” stając się tym samym kulturalną wizytówką Pomorza rozpoznawalną w całym kraju.

***

Grupa LOTOS od lat jest mecenasem polskiej kultury i włącza się w wydarzenia, które promują uniwersalne wartości, zarówno na Pomorzu, jak i w całej Polsce. Gdański koncern docenia inicjatywy krzewiące patriotyzm oraz ukazujące piękno dzieł polskich artystów. Spółka wspiera działalność m. in.: Opery Bałtyckiej w Gdańsku czy Teatru Atelier w Sopocie oraz promuje takie wydarzenia jak: LOTOS Siesta Festival, Ladies Jazz Festiwal oraz LOTOS Jazz Festival, czyli Bielska Zadymka Jazzowa.

Teatr Muzyczny w Gdyni

Udostępnij