logo

Fundacja LOTOS przekazała pomoc finansową członkom Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Pomorskiego. Środki będą przeznaczone m.in. na posiłki oraz wsparcie medyczne. W poniedziałek 1 marca br. prezes Zarządu Grupy LOTOS Zofia Paryła spotkała się w tym celu z przedstawicielami Związku.

Fundacja LOTOS

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej to organizacja, do której należą bohaterowie II Wojny Światowej. Ze względu na podeszły wiek, problemy zdrowotne i odległość zamieszkania swoich bliskich, weterani potrzebują wsparcia. Podczas poniedziałkowego spotkania złożono kwiaty pod pomnikiem Armii Krajowej w parku im. sanitariuszki Inki w Sopocie.

Troska o dobro, jakim jest pamięć o polskich bohaterach i ich szlachetnych czynach, to nasz wspólny obowiązek. Dzięki Fundacji LOTOS, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Pomorskiego otrzymali potrzebne wsparcie mówi Zofia Paryła, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

DSC_8640.JPG

Środki, które trafią do kombatantów, mają zostać przeznaczone między innymi na dostawę posiłków, pomoc socjalno-bytową, a także pomoc medyczną – zakup leków, suplementów oraz transport do lekarzy.

– Doceniamy wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Grupy LOTOS. Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami i wspomnieniami, aby pamięć o heroicznych czynach Polaków trwała jak najdłużej – mówi Jerzy Grzywacz, prezes Okręgu Pomorskiego ŚZŻAK.

DSC_8654.JPG

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej podtrzymuje etos Armii Krajowej, inicjuje i bierze udział w uroczystościach rocznicowych i patriotycznych. Związek aktywnie współpracuje także ze szkołami i młodzieżą, dzieląc się wiedzą o Armii Krajowej oraz opowiadając o wojennych i powojennych losach żołnierzy. Ponadto członkowie Związku opiekują się rodzinami kombatantów oraz grobami zmarłych żołnierzy Armii Krajowej w Gdańsku i Sopocie.

***

Fundacja LOTOS pomaga potrzebującym od 2015 roku. Jej misją jest wszechstronna działalność społeczna, wnosząca pozytywny wkład w rozwój otoczenia. Fundacja LOTOS wspiera zarówno projekty patriotyczne, społeczne, jak i projekty sportowe, ukierunkowane na wsparcie rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Angażuje się także w inicjatywy promujące kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Poza tym przeznacza środki na działalność społeczną, ochronę  i promocję zdrowia oraz naukę i edukację.

LOTOS wspiera polskich kombatantów

Udostępnij