logo

Zakończyły się cztery regionalne etapy Konkursu E(x)plory. Młode talenty z całej Polski walczyły o miejsca w finale, który odbędzie się w październiku w Gdyni. W internetowym głosowaniu #biletnafinał, można zagłosować na projekt, który dołączy do grona finalistów. Głosowanie trwa do 20 czerwca. Plebiscyt wspiera Grupa LOTOS, która jest mecenasem Programu E(x)plory.

CSR - Społeczna

Biologia, chemia, nowe technologie, społeczeństwo i ekologia – z tych dziedzin uczestnicy tegorocznej edycji Konkursu E(x)plory prezentowali swoje pomysły na innowacje. Mają zaledwie kilkanaście lat, a już chcą zmienić otaczający ich świat. Konkurs E(x)plory jest największą w Polsce inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 13-20 lat, która wyszukuje i wspiera młode talenty.

graf2.png

Plebiscyt #biletnafinał to koło ratunkowe dla projektów, które nie zakwalifikowały się do finału podczas regionalnych etapów Konkursu. Wszystkie projekty, na które można głosować, znajdują się na stronie www.biletnafinal.explory.pl. Plebiscyt trwa do 20 czerwca 2021 r.

Finał odbędzie się podczas Gdynia E(x)plory Week w dniach 20-22 października 2021 r. To coroczne święto nauki i edukacji. Finaliści zawalczą o stypendia na rozwój swoich projektów, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane m.in. przez Grupę LOTOS.

W działalności Grupy LOTOS bardzo ważne są innowacje i nowoczesne projekty. Naszym zdaniem, nowatorskie podejście do przemysłu to klucz do prowadzenia biznesu w dzisiejszym świecie. Trzeba wciąż się rozwijać. Dlatego prowadzimy projekty badawcze i współpracujemy z uczelniami, chcemy też wspierać młodych innowatorów. E(x)plory idealnie wpisują się w tę strategię. Młodzi, zdolny Polacy to największy potencjał naszego kraju. Wszyscy wiemy, że talenty trzeba szlifować, dlatego od wielu lat – wspólnie z organizatorami Festiwalu E(x)plory – zapraszamy początkujących naukowców to wzięcia udziału w tym programie – mówi Zofia Paryła, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Laureaci tegorocznej edycji Konkursu E(x)plory będą ogłoszeni 22 paździenika 2021 r. Prezentacje projektów naukowych podczas finału będą dostępne online.

***

E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wyszukująca młodych naukowców, wspierająca ich rozwój oraz pomagająca im się odnaleźć w świecie nauki i biznesu. Program od 10 lat odkrywa, wspiera i rozwija młode talenty. W tym czasie udało się stworzyć społeczność ponad 2400 młodych innowatorów, którzy zgłosili ponad 1500 projektów naukowych i wynalazków.  Unikalną wartością E(x)plory jest bezpośredni kontakt młodych talentów z ekspertami ze świata nauki, biznesu i innowacji społecznych.

Organizatorem Programu E(x)plory jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Udostępnij