logo

150 tys. zł to łączna kwota przekazana przez Fundację LOTOS ośmiu jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych na Podkarpaciu. Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków na zakup sprzętu oraz umundurowania odbyło się 9 lipca w siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Fundacja LOTOS

W wydarzeniu koncern reprezentował Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS. W uroczystości wzięli również udział: Rafał Weber, wiceminister infrastruktury oraz Renata Knap, wiceprezydent Stalowej Woli.

Wsparcie LOTOSU trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Bojanowie, Jastkowicach, Lipie, Rzeczycy Długiej, Rzeczycy Okrągłej, Stalowej Woli, Zaklikowie oraz w Zbydniowie. Darowizna na łączną kwotę 150 tys. zł zostanie przeznaczona na dofinansowanie zakupu sprzętu i umundurowania specjalnego niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych oraz również – w większości przypadków – zakupu samochodu rozpoznawczo-ratowniczego.

Szczególną uwagę zwracamy na to, co dzieje się w regionach, w których prowadzimy naszą działalność. Jednym z tych regionów jest właśnie województwo podkarpackie. Walka z pożarem, który ponad 2 miesiące temu nawiedził lasy powiatu stalowowolskiego, pokazała heroizm, ale i skuteczność strażaków oraz strażaków ochotników. Nasze wsparcie kierujemy dziś właśnie do tych drugich, bo wiemy jak szczególną rolę pełnią oni w życiu lokalnych społeczności. Nie tylko gaszą pożary, ale często, jako pierwsza służba, niosą pomoc potrzebującym – ratują ofiary wypadków drogowych oraz przychodzą z pomocą podczas powodzi, nawałnic i innych klęsk żywiołowych – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Siedem dni strażacy z powiatu stalowowolskiego i tarnobrzeskiego walczyli z pożarem lasu w miejscowości Obojna. W akcji udział wzięło 194 zastępy w sile 407 strażaków. Spłonęło 52 hektary poszycia i podszycia leśnego. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne i ukształtowanie terenu, pożar był trudny do ugaszenia. Dzięki wspólnym działaniom jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych udało się ten pożar opanować i ugasić. Jestem bardzo szczęśliwy, że trud włożony w te działania został zauważony i doceniony przez firmę LOTOS, której wsparcie finansowe pomoże jednostkom ochotniczych straży pożarnych wyposażyć swoje remizy w profesjonalny sprzęt pożarniczy, co przełoży się na jakość działań ratowniczych. Korzystając także z okazji chciałbym z tego miejsca  podziękować druhom za ten trud, poświęcony czas i dobrze wykonaną pracę, którą włożyliście ratując mienie Skarbu Państwa jakim jest las – podkreśla bryg. Robert Lebioda, komendant powiatowy PSP w Stalowej Woli.

Pożar w Obojnej

Pożar w Obojnej 2Zdjęcia pożaru lasu w Obojnej (fot. Bartosz Raczkowski) - kliknij na zdjęcie, aby pobrać

To kolejne wsparcie LOTOSU dla strażaków. Na początku czerwca br. w Komendzie Miejskiej PSP w Gdańsku przy ul. Beniowskiego 7 otwarto pierwszą taką na Pomorzu salę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie nowego sprzętu dla Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratunkowej GDAŃSK. Równolegle, dzięki wsparciu Fundacji LOTOS, Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim zakupiła łódź motorową, a Komenda Powiatowa PSP w Wejherowie łódź motorową z przyczepą. Czytaj więcej…

***

Misją Fundacji LOTOS jest działalność społeczna wnosząca pozytywny wkład w rozwój otoczenia społecznego i przyrodniczego. W jej ramach wspierane są inicjatywy, które przynoszą korzyści dla lokalnych społeczności. W 2019 r. do Fundacji LOTOS wpłynęło blisko 900 wniosków o darowizny. Finalnie podjęto decyzję o dofinansowaniu 125 projektów łączną kwotą ok. 8 mln zł.

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij