logo

Fundacja LOTOS wsparła Fundację Polskiego Związku Motorowego i dofinansowała leczenie i rehabilitacje ikony świata żużlu – Tomasza Golloba. Sportowiec uległ poważnemu wypadkowi podczas zawodów motocrossowych w 2017 roku. Dziś walczy o pełny powrót do zdrowia.

Fundacja LOTOS

Tomasz Gollob to jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Siedmiokrotny Mistrz Świata i trzydziestokrotny Mistrz Polski w różnych konkurencjach. Należy do grupy najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich sportowców w Polsce i na świecie. Cztery lata temu, w trakcie zawodów – Mistrzostw Strefy Polski Północnej w motocrossie – żużlowiec uległ poważnemu wypadkowi, z którego skutkami zmaga się do dziś.

164766007_288688312820701_1246474420586709623_n.jpg

Każdego dnia staję do walki z bólem i nadal ją przegrywam, bo towarzyszy mi on codziennie. To w najbliższym czasie się nie zmieni, żadna tabletka nie jest na tyle silna, aby całkowicie uśmierzyć ból. Robię jednak postępy, minęło już kilka lat od wypadku, a ja dzięki codziennym rehabilitacjom powoli zaczynam czuć nogi. To daje mi nadzieję, że może kiedyś będę mógł normalnie funkcjonować – mówi Tomasz Gollob.

Fundacja LOTOS wspiera nie tylko duże podmioty i organizacje, takie jak szpitale czy placówki edukacyjne, ale swoją opieką otacza również osoby indywidualne potrzebujące pomocy medycznej.Tym razem, na wniosek Fundacji Polskiego Związku Motorowego, która pomaga ofiarom wypadków drogowych, włączyła się w akcję pomocy związanej z kontynuacją leczenia i rehabilitacji sportowca.

Grupie LOTOS, jako firmie paliwowej, świat motosportu jest bardzo bliski. Tomasz Gollob przez wiele długich lat jako sportowiec przynosił do naszych domów wiele radości, pozytywnych emocji i – co tu dużo mówić – był i jest naszą narodową dumą. To dzięki niemu niejednokrotnie mogliśmy ze wzruszeniem słuchać hymnu i patrzeć jak biało-czerwona flaga wędruje na najwyższy maszt. Poprzez udzieloną przez Fundację LOTOS pomoc, chcemy chociaż częściowo za to wszystko podziękować w sytuacji kiedy ten uznany sportowiec jest w potrzebie. Przed Panem Tomaszem jeszcze długa droga w powrocie do zdrowia, ale wierzymy, że wielokrotny mistrz świata, również w tej walce stanie na najwyższym podium – mówi Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS.

gollob.PNG

Chciałbym podziękować Fundacji LOTOS, która wsparła moją walkę o powrót do normalnego życia. Właśnie dzięki wam mam motywację, aby każdego dnia pokonywać ból i cieszyć się nawet z małych rzeczy. Jesteście wielcy! – dodaje Tomasz Gollob.

***

Fundacja LOTOS pomaga potrzebującym od 2015 roku. Jej misją jest wszechstronna działalność społeczna, wnosząca pozytywny wkład w rozwój otoczenia. Fundacja LOTOS wspiera zarówno projekty patriotyczne, społeczne, jak i projekty sportowe, ukierunkowane na wsparcie rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Angażuje się także w inicjatywy promujące kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Poza tym przeznacza środki na działalność społeczną, ochronę  i promocję zdrowia. LOTOS od początku pandemii włącza się także w pomoc kierowaną do polskiego systemu opieki zdrowotnej. Wsparcie trafiło już do wielu placówek medycznych w całej Polsce, m.in. do Gdańska, Gdyni, Wejherowa, Koszalina, Szczecina, Parczewa, Rypina, Śremu oraz Otwocka.

Celem Fundacji Polskiego Związku Motorowego jest wsparcie finansowania kosztów leczenia i rehabilitacji oraz pomoc rzeczowa ofiarom wypadków drogowych i sportowych, poszkodowanym podczas wydarzeń sportowych.

***

Biuro Prasowe, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij