logo

11 szkół, 24 zespoły projektowe oraz 72 uczestników – za nami kolejna edycja programu edukacyjnego, który wspiera utalentowanych uczniów w czechowickich szkołach. 24 czerwca odbył się finał projektu: „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”. To wspólne przedsięwzięcie Fundacji LOTOS i Gminy Czechowice-Dziedzice.

Fundacja LOTOS

Finał programu dla zdolnych uczniów z Czechowic jest efektem umowy podpisanej we wrześniu ubiegłego roku. Tegoroczna edycja konkursu „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem” odbyła się w formie zdalnej ze względu na ograniczenia sanitarne. Podstawą oceny prac projektowych były przesłane przez zespoły szkolne prezentacje.

– Przez kilka lat w programie wzięło udział kilkuset uczniów i nauczycieli. Kolejna edycja tego projektu pokazała, jak ważne są działania na rzecz społeczności lokalnych, w tym właśnie edukacja najmłodszych i rozwój talentów. Chociaż pandemia zmieniła nieco formułę programu, to wszystkie zespoły świetnie poradziły sobie z prezentacją prac – mówi Tadeusz Szkudlarski, prezes Zarządu LOTOS Terminale.

  DSC_0045s.jpg

W konkursie wzięło udział 11 szkół, 24 zespoły projektowe, 72 uczestników. W kategorii klas I – III zwyciężyły:

W kategorii klas IV – VI:

W kategorii VII – VIII:

Celem programu jest wzmocnienie systemowych działań na rzecz opieki nad zdolnymi uczniami w czechowickich szkołach, kształtowanie myślenia naukowego oraz wsparcie i promocja wykorzystania metody projektowej w edukacji. W zależności od zainteresowań, uczestnicy projektu mogli wybrać zajęcia z zakresu nauk humanistycznych, technicznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych (w tym charytatywnych), językowych i artystycznych. Dodatkową aktywnością dla uczniów był konkurs wiedzy o Grupie LOTOS, który realizowali pracownicy spółki LOTOS Terminale.

***

Biuro Prasowe, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij