logo

Projekt realizowany jest już od 2016 roku. To wspólne przedsięwzięcie Grupy LOTOS i Gminy Czechowice-Dziedzice. Jego celem jest wzmocnienie systemowych działań na rzecz opieki nad zdolnymi uczniami w czechowickich szkołach, kształtowanie myślenia naukowego oraz wsparcie i promocja wykorzystania metody projektowej w edukacji. W połowie października podpisano umowę dotyczącą kolejnej edycji programu.

Fundacja LOTOS

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. W zależności od zainteresowań, uczestnicy mają do wyboru zajęcia z zakresu nauk humanistycznych, technicznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych (w tym charytatywnych), językowych i artystycznych. W ramach programu prowadzony jest również konkurs, do którego mogą zgłaszać się zespoły złożone z nauczyciela i jednego ucznia lub nauczyciela i maksymalnie trzech uczniów, w trzech kategoriach: klasa I-III, klasa IV – V oraz klasa VI – VII.

DSC_0855.JPG

Umowę dot. V edycji programu podpisali Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic, Tadeusz Szkudlarski, prezes zarządu LOTOS Terminale oraz Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS.

Za nami cztery odsłony programu, który zrzesza uczniów szkół podstawowych i pomaga im rozwijać swoje pasje. Do tej pory w programie wzięło udział prawie 300 uczestników. Fundacja LOTOS stale angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnych, w tym edukację najmłodszych i rozwój talentów. W tym roku nie mogło być inaczej, dlatego również włączyliśmy się w organizację programu. Życzymy uczestnikom niezapomnianych wrażeń i trzymamy kciuki za ich projekty naukowe – mówi Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS.

DSC_0861.JPG

Dziękujemy Fundacji LOTOS za wsparcie finansowe piątej edycji programu edukacyjnego „Liga Naukowa z LOTOSEM – Zdolni z Czechowic-Dziedzic. Gminy z zapałem". Darowizna Fundacji jest nieocenionym wkładem w rozwój umiejętności najbardziej kreatywnej części naszych uczniów. 32 zespoły projektowe ze szkół podstawowych prawie przez rok będą mogły pracować nad swoimi pomysłami o charakterze naukowym. Udział dzieci w projekcie jest wspaniałym sposobem na poszukiwanie dróg własnego rozwoju, który w ich dorosłym życiu przyniesie owoce dla całej naszej społeczności – podsumowuje Mirosław Olek, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach, odpowiedzialny z ramienia Gminy Czechowice-Dziedzice za realizację projektu.

***

Biuro Prasowe, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij