Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Enactus, wcześniej znany pod nazwą SIFE jest międzynarodową organizacją, która zrzesza studentów, opiekunów naukowych oraz przedstawicieli biznesu. Studenci działający w ramach programu realizują projekty o charakterze biznesowym wspierające rozwój społeczności lokalnych. LOTOS uczestniczył w programie w latach 2013-2017.

Prowadzone przez nich działania odpowiadają na wyzwania ekonomiczne, ekologiczne i społeczne, a ich celem jest poprawa warunków oraz standardu życia grupy docelowej. Najlepsze projekty uczestniczą w polskim finale konkursu Enactus i mają szansę wystartować w światowych rozgrywkach. Studenci w prowadzonej przez siebie działalności sięgają po pomoc i radę opiekunów naukowych oraz menedżerów, reprezentantów biznesu, którzy pełnią role mentorów. W Polsce funkcjonuje obecnie 12 zespołów uczelnianych realizujących ok. 40 projektów w ciągu roku akademickiego.

Pracodawcy w ramach Programu Enactus organizują szereg szkoleń dla studentów, m.in. z zarządzania projektami, komunikacji, przywództwa, czy CSRu oraz angażują się merytoryczne przy realizacji projektów. Chcą w ten sposób poznać i zachęcić młodych ludzi do rozwijania się, wesprzeć ich edukację, często licząc na to, że w tej grupie znajdą odpowiednie talenty do swoich organizacji. Studenci reprezentują 39 krajów, 1600 uczelni, współpracują z 440 firmami. Więcej informacji można znaleźć na www.enactus.pl.