logo

Odpowiedzialny LOTOS w czołówce

Grupa LOTOS zajęła pierwsze miejsce w tegorocznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm z branży paliwa, energetyka i wydobycie. Ranking jest organizowany pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu i PwC.

To już ósma edycja tego prestiżowego przedsięwzięcia prezentującego całościowe zestawienie największych spółek w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Grupa LOTOS jest najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem firm z branży paliwa, energetyka i wydobycie, zaś w zestawieniu ogólnym firma znalazła się na piątym miejscu. W poprzednim roku Grupa LOTOS zajęła ósme miejsce w kwalifikacji ogólnej i drugie w kwalifikacji branżowej.

- Zasady społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w misję i system wartości naszej firmy. Do priorytetów Grupy LOTOS należy działalność w zgodzie ze środowiskiem naturalnym oraz oczekiwaniami otoczenia społecznego i biznesowego firmy. Działania z zakresu CSR realizujemy w sposób zaplanowany, zgodnie z obowiązującą strategią społecznej odpowiedzialności. Tego rodzaju podejście przynosi pożądane efekty, czego wyrazem jest coraz wyższa pozycja naszej firmy w Rankingu Odpowiedzialnych Firm - podkreśla Jowita Twardowska, dyrektor ds. Komunikacji i CSR w Grupie LOTOS, która odebrała nagrodę podczas wczorajszej gali ogłoszenia wyników Rankingu w Warszawie.

Zestawienie opublikowane przez Dziennik Gazetę Prawną w tym roku objęło ponad sześćdziesiąt przedsiębiorstw z siedmiu branż. Eksperci przygotowujący ranking wzięli pod uwagę szeroką pojętą odpowiedzialność przedsiębiorstwa: w relacji z klientami, partnerami handlowymi, pracownikami, środowiskiem naturalnym, a także zaangażowanie społeczne.

Liderzy tegorocznego zestawienia:
1. DB Schenker Sp. z o.o.
2. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA, GK
2. Kompania Piwowarska SA
3. Orange Polska
4. Danone Sp. z o.o.
5. Grupa Lotos SA
6. Nutricia
7. Polpharma SA
8. ING Bank Śląski
9. Grupa Żywiec SA
10. Coca-Cola HBS Polska sp. z o.o.