logo

Grupa LOTOS nagrodzona Srebrnym Listkiem CSR tygodnika Polityka

Grupa LOTOS już po raz siódmy znalazła się w gronie najbardziej odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorstw nagrodzonych przez tygodnik „Polityka”. Podczas gali, która odbyła się 16 kwietnia, spółkę uhonorowano Srebrnym Listkiem CSR.

Srebrny Listek CSR jest odzwierciedleniem wysokiej pozycji LOTOSU w dorocznym rankingu tygodnika „Polityka”, firmy doradczej Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Złotymi i Srebrnymi Listkami CSR nagrodzono łącznie 32 firmy spośród 111 uczestniczących w badaniu, które przeprowadzono przez partnerów już po raz ósmy.

– Kolejny Listek CSR potwierdza mocną pozycję LOTOSU w elitarnym gronie liderów społecznej odpowiedzialności biznesu – podkreśla Paweł Tenerowicz, dyrektor Biura Relacji Inwestorskich Grupy LOTOS S.A., który w imieniu spółki odbierał wyróżnienie. – Przykładamy dużą wagę do działań na rzecz naszego otoczenia. Cieszy nas też rosnące z roku na rok zainteresowanie tymi zagadnieniami ze strony inwestorów, którzy coraz bardziej wierzą w inwestycje społecznie odpowiedzialne.

Badanie przygotowano w oparciu o wytyczne międzynarodowej normy ISO 26000, która stanowi praktyczny przewodnik po koncepcji odpowiedzialnego biznesu, definiuje jego ramy oraz przybliża wartości i idee CSR. Jak co roku analizowanymi obszarami były m.in.: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne.