logo

LOTOS w odpowiedzialnym gronie

Gdański koncern pomyślnie przeszedł proces weryfikacji i po raz czwarty dołączył do zwycięzców RESPECT Index na Giełdzie Papierów Wartościowych. W tej edycji grono firm spełniających najwyższe standardy w zakresie odpowiedzialnego zarządzania wśród spółek notowanych na warszawskiej giełdzie powiększyło się do 23, z czego cztery to nowe firmy.

Obecność w RESPECT Index to wielkie wyróżnienie - podkreśla Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR – Cieszy fakt, że warszawska giełda docenia prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny. Aspekty CSR, jako sposób zarządzania spółką, są integralną częścią strategii biznesowej Grupy LOTOS. Świadczy to o rosnącej świadomości pracowników i zarządu firmy na temat znaczenia CSR.

Grono spółek odpowiedzialnych rośnie

Poszerzenie listy spółek o cztery nowe, spełniające najwyższe standardy w zakresie odpowiedzialnego zarządzania, spośród spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, jest dowodem na to, że w polskich firmach zwraca się coraz większą uwagę na prowadzenie biznesu z uwzględnieniem aspektów CSR (ang. Corporate Social Responsibility) i coraz częściej jest on uwzględniany jako integralna część strategii biznesowej firm.

Sektor paliwowo-energetyczny, oprócz Grupy LOTOS S.A. reprezentują: LW Bogdanka SA, PGE Polska Grupa Energetyczna SA, PGNiG SA, PKN Orlen SA, Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.