Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Wesprzyj Fundację LOTOS - przekaż punkty z Navigatora na program społeczny „Kierunek Bałtyk

W działania Fundacji LOTOS spółka LOTOS Paliwa jest zaangażowana niemal od początku jej istnienia. Po bardzo udanej akcji „Pomaganie przez tankowanie”, klienci stacji paliw mają możliwość przekazania punktów zebranych podczas tankowania i zakupów na stacji, na program społeczny „Kierunek Bałtyk”, którego partnerem jest Grupa LOTOS oraz Fundacja LOTOS.

Zapunktuj foce śledzia – przekaż punkty z programu Navigator

Akcja „Zapunktuj foce śledzia” jest elementem projektu „Kierunek Bałtyk” związanego z ochroną bałtyckiej populacji foki szarej oraz innych zagrożonych wyginięciem gatunków naszego morza. Grupa LOTOS wraz z Fundacją LOTOS oprócz wsparcia edukacji ekologicznej oraz doposażenia infrastruktury badawczej, stworzyły portal edukacyjny www.kierunekbaltyk.pl, na którym obok informacji nt. terenów, gatunków zwierząt objętych programem oraz partnerów realizujących działania, dostępny jest  przekaz z kamer internetowych na żywo, dzięki któremu pod adresem www.sledzfoki.pl całą dobę można obserwować zachowania helskich fok, a w okresie od lutego do czerwca każdego roku także narodziny i dorastanie młodych, które wypuszczane są później do Morza Bałtyckiego.

Foki znajdujące się pod opieką Stacji Morskiej potrzebują każdego dnia ok. 35 kilogramów świeżych ryb. Program Navigator umożliwia przekazanie punktów, które w postaci środków finansowych wesprą Stację Morską w Helu i pozwolą na zakup morskich ryb dla stałych mieszkańców fokarium.

700 pkt to jeden posiłek dla foki
1400 pkt to całodzienne wyżywienie dla foki

O szczegóły pytaj sprzedawców na stacjach paliw LOTOS oraz LOTOS Optima.

Nie jesteś członkiem programu lojalnościowego Navigator? Możesz także przekazać darowiznę na konto FundacjiLOTOS, która wesprze działania na rzecz ochronyzasobów Morza Bałtyckiego w ramach projektu„Kierunek Bałtyk”:

Fundacja LOTOS, ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk
nr konta: 95 1240 1112 1111 0010 6377 8385
w tytule przelewu należy wpisać „na foki”