Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to nowatorski projekt, dzięki któremu tysiące młodych piłkarzy może iść w ślady Lewandowskiego czy Grosickiego. Program realizowany przez Akademię Piłkarską LG (APLG) to prawdziwa kuźnia talentów. Dziesiątki trenerów, w tym takie uznane nazwiska jak Paweł Janas, 14 nowoczesnych ośrodków szkoleniowych na terenie województwa pomorskiego oraz w Elblągu i ponad 3000 dzieciaków, którzy z zapałem oddają się swojej pasji robią wrażenie. 

Naszą misją jest umożliwienie najzdolniejszym zawodnikom z Pomorza rozwinięcie ich własnego potencjału. APLG poprzez współpracę z innymi klubami i Akademiami ma stać się oknem na świat dla zawodników. Zgromadzenie w jednym programie potencjału tak wielu zawodników młodych graczy wraz z uporządkowanym systemem szkolenia oraz wykwalifikowaną kadrą jest w stanie dać możliwość rozpoczęcia kariery. Zależy nam, aby wyedukować piłkarza „kompletnego”, tzn. takiego zawodnika, który jest optymalnie ukształtowany pod względem sportowym jak i moralnym, potrafiącego z powodzeniem rywalizować w profesjonalnym sporcie. Według nas ważne są nie tylko umiejętności piłkarskie, ale też wychowanie – kształtowanie postawy patriotycznej i przestrzeganie zasad fair play. 

Aktualnie metodycznym i wieloletnim treningiem objętych jest ponad 3000 najmłodszych dzieci, a profesjonalnym szkoleniem zamiejscowym około 400 młodych adeptów z największym potencjałem sportowym. Docelowo zawodnicy APLG mają zasilać młodzieżowe reprezentacje Polski oraz zawodowe kluby piłkarskie. Pierwsze efekty programu są już widoczne – w roku 2015 Marcin Wiśniewski (ur. 2001), który trafił do Gdańska ze Starogardu Gdańskiego, zagrał w dwumeczu przeciwko Irlandii w oficjalnym meczu Reprezentacji Polski do lat 15.

Więcej informacji na http://www.pilkalotos.pl