Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Program „Szukamy Następców Mistrza - LOTOS Cup” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich powstał w 2004 roku.

W kolejnych sezonach program odniósł sukces sportowy i organizacyjny stając się jednym z głównych polskich programów sportowo-społecznych. Głównymi ideami programu są promocja na niespotykaną dotychczas skalę skoków narciarskich oraz kombinacji norweskiej w wydaniu dziecięcym i młodzieżowym oraz szukanie największych talentów polskich skoków i biegów narciarskich.

Podstawowym założeniem Programu było uruchomienie systemu aktywnego wsparcia młodzieży trenującej w klubach prowadzących młodzieżowe sekcje skoków narciarskich. Od 2004 r. najzdolniejszym, młodym skoczkom z dziewiętnastu klubów całej Polski zostało wręczonych między innymi: 287 kompletów nart z wiązaniami, 220 kombinezonów, 100 kasków i 236 par butów skokowych. Przekazując klubom profesjonalny sprzęt sportowy program dał możliwość pełnego szkolenia najmłodszych grup wiekowych. Po zakończeniu cyklu zawodów LOTOS Cup rokrocznie fundowane są stypendia i nagrody dla najlepszych młodych skoczków, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju. W ten sposób Grupa LOTOS uruchomiła największy, społeczny program wsparcia uzdolnionych skoczków narciarskich z polskich klubów. Sukces sportowy i szkoleniowy programu jest niezaprzeczalny - pokazuje ogromny potencjał polskich młodzieżowych skoków narciarskich. W czasie trwania Programu wzrosła liczba młodych ludzi uprawiających skoki narciarskie i kombinację norweską, a cykl młodzieżowych zawodów LOTOS Cup, zostały w zgodnej opinii trenerów i obserwatorów jednymi z najlepiej zorganizowanych imprez dla najmłodszych skoczków na świecie.

W trzecim roku istnienia Program „Szukamy następców Mistrza” wychował pierwszego skoczka, który został powołany do kadry narodowej seniorów. Maciej Kot ze Startu Krokiew Zakopane wystąpił w konkursie drużynowym Pucharu Świata FIS w fińskim Lahti (marzec 2007) i w ten sposób jedno z głównych założeń Programu „szukanie największych talentów polskich skoków – młodych skoczków, którzy w przyszłości będą reprezentować Polskę na najsłynniejszych skoczniach świata” stało się faktem. Kamil Stoch, który jako pierwszy otrzymał stypendium finansowe ufundowane przez Grupę LOTOS dla najlepszego skoczka młodego pokolenia, jest niewątpliwie przykładem zawodnika, który realizując konsekwentnie swoje cele sportowe dotarł na czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Inni najbardziej utytułowani wychowankowie Programu to m.in.: Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł. W 2010 roku inicjatywa zwyciężyła w konkursie nagród biznesu sportowego DEMES 2010 w kategorii Sport dzieci i młodzieży". 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Programu www.lotoscup.pl