logo

Grupa LOTOS współpracuje z uzdolnionymi sportowcami, reprezentującymi szeroką gamę dyscyplin olimpijskich. Zawodnicy zostali wybrani na podstawie rekomendacji ówczesnego Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu dla najzdolniejszych sportowców – „Nadzieje Medalowe”.

Karolina Naja

Karolina Naja to czterokrotna medalistka olimpijska, multimedalistka mistrzostw świata i Europy w sprincie kajakowym. Prywatnie mama Miecia. Podczas zakończenia Igrzysk w Rio zapragnęła dać sobie jeszcze jedną szansę na zmierzenie się z rywalkami i z samą sobą. W trakcie dwóch lat doszła do formy pozwalającej jej zdobyć medal Igrzysk Europejskich, trzy medale mistrzostw świata oraz wywalczyć kwalifikację olimpijską. Zdobyła brązowy oraz srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Jest na dobrej drodze by realizować kolejne cele i wyzwania sportowe.

49er Team PP

Załoga Przybytek&Piasecki powstała wraz z początkiem 2022 roku. Team "PP" rozpoczął przygotowania do cyklu olimpijskiego Paryż 2024. Sternikiem jest Łukasz Przybytek, który podczas swojej sportowej kariery trzykrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich oraz zdobywał liczne medale podczas Mistrzostw Europy i Pucharów Świata. W roli załoganta żegluje z nim Jacek Piasecki, który swoją żeglarską karierę rozpoczął od deski windsurfingowej. Podczas dziesięcioletniej przygody z tą klasą wywalczył tytuł mistrzostw świata, Europy oraz Polski. W 2010 roku zmienił deskę na łódkę klasy 49er. Przez kolejne 6 lat reprezentował Polskę plasując się w czołówce regat na arenie międzynarodowej, zdobywając m.in. srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów, a także kwalifikacje olimpijską dla kraju (2011).