logo

Grupa LOTOS współpracuje z uzdolnionymi sportowcami, reprezentującymi szeroką gamę dyscyplin olimpijskich. Zawodnicy zostali wybrani na podstawie rekomendacji ówczesnego Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu dla najzdolniejszych sportowców – „Nadzieje Medalowe”.

Justyna Franieczek

Justyna Franieczek to polska para lekkoatletka występująca na 100,200 i 400 m. w kategorii T-20. Mistrzyni Świata na 400 m oraz w sztafecie 4x100 m - Virtus World Athletics Championships (2021). Mistrzyni Europy na 400 m. i wicemistrzyni Europy na 100 i 200 m. na Igrzyskach Europejskich European Summer Games Cracow Poland 2022. Multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy w konkurencjach biegowych. Finalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020/2021. Zwyciężczyni Grand Prix Świata w Bydgoszczy oraz Grand Prix Polski (2019) Jest również Mistrzynią Polski na 400 i 200 m (Kraków 2022 r.)

Karolina Naja

Karolina Naja to czterokrotna medalistka olimpijska, multimedalistka mistrzostw świata i Europy w sprincie kajakowym. Prywatnie mama Miecia. Podczas zakończenia Igrzysk w Rio zapragnęła dać sobie jeszcze jedną szansę na zmierzenie się z rywalkami i z samą sobą. W trakcie dwóch lat doszła do formy pozwalającej jej zdobyć medal Igrzysk Europejskich, trzy medale mistrzostw świata oraz wywalczyć kwalifikację olimpijską. Zdobyła brązowy oraz srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Jest na dobrej drodze by realizować kolejne cele i wyzwania sportowe.

49er Team PP

Załoga Przybytek&Piasecki powstała wraz z początkiem 2022 roku. Team "PP" rozpoczął przygotowania do cyklu olimpijskiego Paryż 2024. Sternikiem jest Łukasz Przybytek, który podczas swojej sportowej kariery trzykrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich oraz zdobywał liczne medale podczas Mistrzostw Europy i Pucharów Świata. W roli załoganta żegluje z nim Jacek Piasecki, który swoją żeglarską karierę rozpoczął od deski windsurfingowej. Podczas dziesięcioletniej przygody z tą klasą wywalczył tytuł mistrzostw świata, Europy oraz Polski. W 2010 roku zmienił deskę na łódkę klasy 49er. Przez kolejne 6 lat reprezentował Polskę plasując się w czołówce regat na arenie międzynarodowej, zdobywając m.in. srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów, a także kwalifikacje olimpijską dla kraju (2011).